Kolejne nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę policji. Tym razem to hybrydowe BMW [ZDJĘCIA]

Kolejne nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę policji. Tym razem to hybrydowe BMW [ZDJĘCIA]

h1bmwpol

Podaj dalej

6 grudnia szef lubelskiego garnizonu Policji nadinsp. Artur Bielecki podziękował za ogromne wsparcie Marszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Jarosławowi Stawiarskiemu oraz Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Panu Andrzejowi Misztalowi. Podczas spotkania zostały także przekazane policjantom kluczyki do 2 hybrydowych radiowozów marki BMW.

Dwa nowe radiowozy nieoznakowane BMW przy których stoją policjanci.

6 grudnia przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego i Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Pana Andrzeja Misztala. Szef lubelskiego garnizonu Policji nadinspektor Artur Bielecki podziękował za ogromne wsparcie jakie Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie otrzymuje od samorządów.

W 2021 roku przy udziale samorządów lokalnych Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zakupiła ogółem 26 pojazdów służbowych (w tym 11 pojazdów oznakowanych i 15 pojazdów nieoznakowanych) przy dofinasowaniu ze strony samorządów lokalnych w wysokości 1 433 376,76 złotych.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w tym roku została także doposażona w 8 rowerów elektrycznych marki Leader Fox Denver. 4 rowery zostały zakupione dzięki przekazanym środkom finansowym z Urzędu Miasta Lublin w wysokości 32 000 złotych. Natomiast pozostałe 4 rowery o wartości 32 000 zł zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jako darowizna rzeczowa z Województwa Lubelskiego.

Ponadto dzięki dofinasowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie kwotą 200 000 złotych zakupiono 2 nieoznakowane radiowozy marki BMW 330e xDrive z wideorejstratorem i napędem hybrydowym. Auta wyposażone są w silnik o pojemności 1998 cm, moc 183,5 KM oraz silnik elektryczny o mocy 113 KM, napęd na obie osie 4×4, skrzynia automatyczna ośmiobiegowa.

Podczas spotkania które odbyło się 6 grudnia zostały symbolicznie wręczone kluczyki do tych radiowozów. Odebrali je policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu i Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, którzy od dzisiaj będą w nich dbać o bezpieczeństwo na drogach swoich powiatów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News