Kolejka do kasy była zbyt długa? Popularna sieć sklepów w Polsce rozdaje za to pieniądze, ale niewielu wie o tym rozwiązaniu

Kolejka do kasy była zbyt długa? Popularna sieć sklepów w Polsce rozdaje za to pieniądze, ale niewielu wie o tym rozwiązaniu

Kolejka do kasy była zbyt długa? Popularna sieć sklepów w Polsce rozdaje za to pieniądze, ale niewielu wie o tym rozwiązaniu

Podaj dalej

Powiedzenie „czas to pieniądz” zna chyba każdy, jednak z reguły ciężko jest przekuć je na sytuacje realne. Postanowiła zmienić to pewna bardzo znana w Polsce sieć marketów. W jaki sposób? To proste – tym osobom, które utknęły w kolejce i zmarnowały w niej co najmniej 5 minut, wypłacane są pieniądze.

Genialne w swojej prostocie – tak się pozyskuje klientów

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie irytowałaby się podczas stania w długiej kolejce. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy na kilka lub kilkanaście kas, otwarta jest jedna. Niestety od wielu w wielu sklepach w Polsce tak to właśnie wygląda, bowiem personel zazwyczaj ma mnóstwo pracy na terenie sklepu, bądź w magazynie. Można oczywiście się z tym pogodzić i przywyknąć do tego faktu, ale można też na tym zarobić. Co prawda nie są to kwoty, które w jakiś diametralny sposób zmienią nasze życie, ale zawsze to parę dodatkowych złotówek w portfelu.

węgiel gaz prad na zimę Polacy robią zakupy
Pixabay

Jak informuje portal Business Insider Polska, Kaufland wyszedł w kierunku swoich klientów i zamierza rekompensować im zbyt długie oczekiwanie na obsługę. Potwierdził to zadowolony klient, który na jednej z grup tej sieci na Facebooku przyznał, że kilkukrotnie otrzymał od Kauflanda pieniądze za zbyt długie kolejki, w których tracił swój cenny czas. Nie jest to żart, bowiem Kaufland potwierdził tę historię.

„5 zł za oczekiwanie w Kauflandzie. To już moje szóste od listopada. Możecie się śmiać, ale tu 5 zł, tam 5 zł i po 6 irytacji 30 zł. Oczywiście zasada jest taka, że wszystkie kasy muszą być zajęte i czas oczekiwania 5 min. Nigdy nie odszedłem z kwitkiem. Zawsze nagrywam rozmowę dotyczącą zwrotu. Nagrywam, jak rzeczywiście wyglądała kolejka. Bo ich kamery rejestrują to, ale i tak można na spokojnie udowodnić to. Zawsze mam też stoper w telefonie” — czytamy we wpisie.

Kaufland potwierdza, że to prawda

„Czas to pieniądz, a w okresie przedświątecznych zakupów to złoto, a nawet 5 złotych. Dlatego szanujemy Wasz czas i jeśli czekacie w kolejce do kasy dłużej niż 5 minut, a nie wszystkie kasy są otwarte, to otrzymacie od nas bon o wartości 5 złotych na zakupy w Kauflandzie” — czytamy we wpisie Kauflanda. Jednak co najciekawsze, nie jest to żadna nowość. Tego typu praktyki rekompensat za zbyt długie kolejki Kaufland wprowadził w poprzedniej dekadzie, a dokładnie w 2019 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News