Kłótnia dwóch rodzin doprowadziła do dantejskich scen na drodze. Zaczęło się od zniewag, gróźb i bójki - skończyło na samochodowej maskarze

Dziwaczny incydent, który wygląda jak scena z hollywoodzkiego hitu, został uchwycony przez kamerę w Hiszpanii. Film pokazuje czarne BMW wbijające się z pełną prędkością w kosz na śmieci. Chwilę później kierowca traci panowanie nad autem i zderza się z sześcioma zaparkowanymi pojazdami.

Kłótnia dwóch rodzin doprowadziła do dantejskich scen na drodze. Zaczęło się od zniewag, gróźb i bójki – skończyło na samochodowej maskarze
Podaj dalej

Trudno uwierzyć, że klip nie pochodzi z planu filmowego. Jednak oglądając go trudno nie oprzeć się wrażeniu, że prawdziwe życie może być czasem bardziej przerażające niż fikcja. Początek filmu, który został nakręcony z balkonu w mieście Petrer w Alicante w Hiszpanii, pokazuje dwie osoby uciekające z pojemnika na odpady, który został przewrócony i porzucony na środku drogi. Chwilę później na nagraniu pojawia się jadący z ogromną prędkością SUV.

Co zaskakujące, kierowca BMW X5 pierwszej generacji widząc kontener na śmieci leżący na bardzo wąskiej drodze, ani przez chwilę nie pomyślał o hamowaniu. Tuż po zderzeniu kierowca stracił panowanie nad SUV-em i uderzył w kilka zaparkowanych pojazdów. W wyniku tego incydentu co najmniej sześć innych pojazdów zostało uszkodzonych, w tym Renault Megane, Opel Corsa, dwa VW Golfy, Peugeot 206 i sedan Opel Astra.

Co tam się właściwie wydarzyło?

I tu pojawia się podstawowe pytanie – co u licha, tam się stało? Odpowiedź na nie pochodzi z artykułu prasowego na hiszpańskim portalu El Periodico, cytującego lokalną gazetę Información. Wydarzenie jest rzekomo wynikiem konfliktu między dwiema rodzinami, który rozpoczął się poprzedniego dnia od publicznych zniewag i gróźb. Podczas pierwszej bójki policja dotarła na miejsce na czas, by uspokoić sytuację, ale to nie powstrzymało członków rodzin przed kontynuowaniem konfliktu, czego efektem jest to co możecie zobaczyć na poniższym wideo.

A men moved a dustbin on the road before a car hit it [ Alicante, Spain ]
by u/TheLastOfNess in WTF

Nie jest jasne, czy po zakończeniu śledztwa władze dokonały jakichkolwiek aresztowań . Mamy szczerą nadzieję, że właściciele zaparkowanych pojazdów otrzymają zwrot pieniędzy od swoich ubezpieczycieli, a kierowca BMW zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Tym razem nikt nie został ranny, ale mogło być znacznie gorzej.

Przeczytaj również