Klasyczny wypadek z pociągiem na przejeździe. Ponieważ są święta, więc pokażemy wam "baranka" - nie róbcie tego co on [WIDEO]

Klasyczny wypadek z pociągiem na przejeździe. Ponieważ są święta, więc pokażemy wam "baranka" - nie róbcie tego co on [WIDEO]

Podaj dalej

Przejazdy kolejowe to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach. Niestety – do wypadków dochodzi na nich regularnie, mimo wielu apelów policji aby kierowcy zachowali zbliżając się do nich szczególną ostrożność. To wideo jest najlepszym przykładem na to, że należy kilka razy zastanowić się, zanim podejmiemy jakąś głupią decyzję. A ponieważ są święta, więc pokażemy wam „baranka” – nie róbcie tego co on.

Co ten człowiek zrobił?

Do wypadków na przejazdach dochodzi relatywnie rzadko. Tylko w samej Polsce stanowią one mniej niż 0,8 % wszystkich zdarzeń komunikacyjnych. Ale jeśli już dojdzie do takiego incydentu, to jak bumerang wracają dyskusje o słabym poziomie zabezpieczeń lub wręcz oszczędzaniu na budowie wiaduktów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Tymczasem jak się okazuje – zaledwie co pięćdziesiąty wypadek na przejeździe to wina kolei. W głównej mierze to właśnie nieodpowiedzialni kierowcy są odpowiedzialni za te ekstremalnie niebezpieczne sytuacje. I to nagranie jest tego najlepszym przykładem.

Wypadek na przejeździe kolejowym

Pewien kierowca nie wytrzymał i mimo opuszczonych rogatek postanowił przejechać przez przejazd. Oczywiście maszynista nie mógł w tej sytuacji zrobić kompletnie nic, bo droga hamowania pociągu towarowego może wynosić nawet 1000 metrów. Na szczęście lokomotywa uderzyła w przód pojazdu, przez co odbił się on od składu.

Tylko dzięki temu kierowca wyszedł z tego cało. Sami zobaczcie ten akt skrajnej głupoty i nie róbcie tego co on.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News