Kierowco, jeździsz samochodem na LPG? Mamy świetną wiadomość!

Kierowco, jeździsz samochodem na LPG? Mamy świetną wiadomość!

Podaj dalej

Samochody na gaz cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. To nie może dziwić – poruszanie się pojazdem z instalacją LPG jest cały czas bardzo opłacalne i wielu kierowców decyduje się na jej założenie od razu po zakupie auta.

Będzie lepiej!

Jeśli jesteś właścicielem auta na gaz, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Już niedługo tankowanie LPG pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej, ponieważ skroplony gaz będzie miał zdecydowanie lepsze parametry, a co za tym idzie – również lepszą jakość.

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma już przygotowany projekt rozporządzenia, dotyczącego nowych – wymaganych parametrów gazu. Kiedy zmiany wejdą w życie, wszystkie stacje paliw będą musiały dostosować się do normy PN-EN 589:2019–04.

Oznacza to mniej więcej tyle, że cały rynek obrotu LPG będzie musiał korzystać z paliwa o podwyższonej jakości. Konkretnie zmniejszy się dopuszczalna zawartość siarki z  50 mg/kg do zaledwie 30 mg/kg. Blisko 40-procentowy spadek przełoży się nie tylko na większą trwałość samochodu, ale również będzie miał realny wpływ na środowisko.

Zmianie ulegnie również zawartość propanu w LPG. Związek ten będzie po nowelizacji przepisów w kwietniu 2022 roku stanowił minimum 1/5 mieszaniny (około 20 proc.), a od 1 maja 2022 będzie to już 30 procent. Niestety, na  nowe paliwo jeszcze trochę poczekamy. Spowodowane jest to faktem, że podmioty od obrotu LPG zawierają kontrakty długoterminowe, dlatego na gaz o lepszych parametrach kierowcy będą musieli poczekać do początku 2022 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News