Kierowca zignorował ograniczenie do 3 ton na moście. Tę lekcję zapamięta do końca życia [WIDEO]

Kierowca zignorował ograniczenie do 3 ton na moście. Tę lekcję zapamięta do końca życia [WIDEO]

most

Podaj dalej

W pracy zawodowego kierowcy bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym czynnikiem jest odpowiedzialność. Prowadząc wielotonowe zestawy każdego dnia kierowcy narażeni są na liczne „niespodzianki”. I o ile pewnych kłopotów nie da się w tym fachu uniknąć, o tyle zazwyczaj można sobie w prosty sposób ułatwić życie, aby nie doszło np. do sytuacji, jaką za chwilę zobaczycie. Wystarczy po prostu… patrzeć na znaki.

Chwila nieuwagi czy celowe działanie?

W Polsce ograniczenia w ruchu pojazdów na drogach publicznych wynikają w głównej mierze z zastosowanych przez właściwy organ zarządzający ruchem znaków zakazu. Ograniczenia te oznaczają zakaz ruchu w zakresie wynikającym z umieszczonego w organizacji ruchu znaku zakazu. Na przykład – B-18 – zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej większej niż wartość przedstawiona na znaku, B-19 – zakaz wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż wartość przedstawiona na znaku).

I podobnie jest w zasadzie na całym świecie. Sęk w tym, że wszystkie rozmaite ograniczenia, zakazy i nakazy które widzimy na co dzień na drogach nie są ustawione bez przyczyny. A skoro tak, to należy bezwzględnie stosować się do znaków i co oczywiste – nie ignorować ich.

Przekonał się o tym boleśnie pewien kierowca wielotonowego zestawu, który zlekceważył znak z ograniczeniem tonażu na moście. Chwilę po wjechaniu konstrukcja zawaliła się pod ciężarem TIR-a. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, jednak straty w sprzęcie i co gorsza – w infrastrukturze będą z pewnością ogromne. Wideo publikujemy ku przestrodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News