Kierowca wskoczył na tylne siedzenie, bo zobaczył w lusterku patrol policji. Tłumaczenie było komiczne

Kierowca wskoczył na tylne siedzenie, bo zobaczył w lusterku patrol policji. Tłumaczenie było komiczne

Podaj dalej

Do kuriozalnego zdarzenia doszło w miniony weekend po godzinie 21:00 w gminie Uchanie. Funkcjonariusze z posterunku w Trzeszczanach postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki ford. To co kierowca zrobił w trakcie pościgu, wprawiło ich w osłupienie.

Myślał, że jest pijany…

Powodem zatrzymania Forda C-Maxa do kontroli było podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, bowiem auto poruszało się po drodze przysłowiowym „wężykiem”. Policjanci dawali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jednak kierowca na nie nie reagował, kontynuując dalszą jazdę. Kiedy patrol ruszył za kierowcą, ten nagle na oczach funkcjonariuszy… przesiadł się na tylną kanapę. Samochód pozbawiony kierowcy zjechał najpierw na pobocze, a potem wpadł w pole kukurydzy.

Ten uciekinier do najbystrzejszych nie należy. Najpierw uderzył autem w mur… potem zgubił dokumenty i telefon

…ale nie był

Po zatrzymaniu młody mężczyzna wytłumaczył policjantom, że obawiał się, że może być pijany, ponieważ wcześniej wypił piwo. Jak się później okazało, 19-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.

ford-pole

Badanie alkomatem wykazało natomiast, że jest… trzeźwy. Teraz odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News