Kierowca zapomniał, że ciągnie naczepę? To co wydarzyło się na tym skrzyżowaniu jest niepojęte

Kierowca zapomniał, że ciągnie naczepę? To co wydarzyło się na tym skrzyżowaniu jest niepojęte

Kierowca tira

Podaj dalej

Kierowcy ciężarówek na co dzień nie mają łatwego życia. Muszą stawić czoła wielu wyzwaniom na trasach i przede wszystkim – uważać na innych użytkowników dróg.

Zapomniał, że ciągnie naczepę?

Powszechnie uważa się, że to kierowcy wielotonowych zestawów są tymi, którzy stwarzają zdecydowanie mniej niebezpiecznych sytuacji na drogach niż ich koledzy w autach osobowych. I nie ma się co dziwić – na osobie która siedzi za kierownicą ogromnego tira zawsze ciąży wielka odpowiedzialność.

Ludzie jeżdżący zawodowo doskonale zdają sobie sprawę, że podczas wypadku żadna osobówka nie ma z ich pojazdem absolutnie żadnych szans, a tego typu incydenty bardzo często kończą się tragicznie. Między innymi dlatego właśnie kierowcy tirów zawsze podświadomie zachowują zwiększoną czujność.

Kierowca tira
Kierowca tira źle oszacował zakręt. Kobieta siedząca za kierownicą Polo mogła tylko czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Czasem dochodzi jednak do takich sytuacji jak na poniższym filmie. Pewien kierowca w Anglii najprawdopodobniej zagapił się, źle ocenił zakręt lub zwyczajnie zapomniał… że ciągnie naczepę. Siedząca za kierownicą volkswagena polo kobieta mogła jedynie bezradnie się przyglądać i czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Idiot lorry driver misjudges turn from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News