Kierowca TIR-a "oskalpował" nowy samochód, który wiózł na naczepie. Wszystko przez szkolny błąd [WIDEO]

Kierowca TIR-a "oskalpował" nowy samochód, który wiózł na naczepie. Wszystko przez szkolny błąd [WIDEO]

Wypadek na wiadukcie

Podaj dalej

Niejednokrotnie pisaliśmy, że kierowcy wielotonowych zestawów nie mają na co dzień łatwego życia. To nagranie tylko potwierdza tę tezę – zawodowi kierowcy muszą mieć się na baczności 24/7.

Praca kierowcy ciężarówki nie jest ani prosta, ani tym bardziej przyjemna. Dziesiątki godzin dziennie w trasie, zmęczenie i ciążąca w podświadomości myśl, że jest się odpowiedzialnym za przewożony towar powodują niemały stres. Co więcej, ludzie ci muszą w trakcie wykonywania swoich obowiązków uważać na innych użytkowników dróg i przede wszystkim – stawić czoła wielu wyzwaniom na trasach.

Wystarczy bowiem dosłownie chwila nieuwagi lub utrata koncentracji, aby doszło do fatalnego w skutkach wypadku. Niestety tak było właśnie w tym przypadku. Kierowca wielotonowego zestawu przewoził nowe samochody, jednak nie zwrócił uwagi na oznakowanie wysokości wiaduktu.

Na początku wszystko szło gładko, jednak na samym końcu naczepy znajdował się sporych rozmiarów biały SUV, który był zdecydowanie wyższy niż reszta przewożonych samochodów. Efekt tego niedopatrzenia? Spektakularne „oskalpowanie” auta z dachu. Niestety, ktoś na swój wymarzony samochód będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

źródło: motofilm.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News