Kierowca tak skasował Audi, że razem ze swoją dziewczyną wypadł z auta. To wideo budzie przerażenie, ale też uczy [WIDEO]

Kierowca tak skasował Audi, że razem ze swoją dziewczyną wypadł z auta. To wideo budzie przerażenie, ale też uczy [WIDEO]

Wypadek Audi

Podaj dalej

Statystyki są przerażające – wypadki drogowe to główna przyczyna śmierci wśród osób w wieku 18-24 lata. Młodzi kierowcy stwarzają też większe zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg niż pozostali kierowcy. Ten wypadek z udziałem Audi niestety tylko to potwierdza.

O tym, że młodzi kierowcy bardzo często zapominają o zdrowym rozsądku, nie trzeba się specjalnie rozpisywać. Jak podaje portal obserwatoriumbrd.pl – w wypadkach z udziałem młodych kierowców na 1 zabitego młodego kierowcę, średnio przypada 1,3 ofiary śmiertelnej wśród pozostałych uczestników ruchu (np. pasażerów, innych kierujących, pieszych).

Wypadki z udziałem młodych kierowców różnią się od tych, w których uczestniczą kierowcy bardziej doświadczeni, ponieważ większość z nich wydarza się w nocy, z udziałem jednego pojazdu, często w wyniku nadmiernej prędkości i utraty kontroli nad pojazdem. Niestety – tak było właśnie również w tym przypadku.

19-letni kierowca, który podróżował z pasażerką trafił do szpitala, po tym jak stracił panowanie nad Audi, a następnie z impetem wpadł w rondo. Siła uderzenia była tak duża, że nastolatkowie wylecieli z samochodu. Według przybyłych na miejsce policjantów, młodzi ludzie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na szczęście ich życiu oraz zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wideo publikujemy ku przestrodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News