Kierowca był bardzo zestresowany na granicy. To co znaleźli celnicy nie mieści się w głowie [WIDEO]

Kierowca był bardzo zestresowany na granicy. To co znaleźli celnicy nie mieści się w głowie [WIDEO]

Straż graniczna

Podaj dalej

Pracując w Straży Granicznej celnicy mogą co jakiś czas dokonać pewnych spektakularnych sukcesów, np. przyczyniając się do rozbicia grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi. W takich przypadkach ludzie są najczęściej transportowani w nieludzkich warunkach w ogromnych kontenerach ciężarówek. Zdarzają się jednak wyjątki. Takie, jak chociażby ten.

Służba w elitarnych jednostkach Straży Granicznej jest niezwykle istotna nie tylko dla bezpieczeństwa Polski, ale także całej Unii Europejskiej. Jest to związane z faktem, że jesteśmy jednym z krajów granicznych Unii Europejskiej — a tym samym strefy Schengen. Oczywiście nie oznacza to, że strażnicy graniczni mają co robić wyłącznie na wschodzie. Celnicy na całym świecie nie ma łatwego zadania, a ten materiał filmowy jest tego najlepszym przykładem.

Dwa lata temu Hiszpańska Gwardia Cywilna odkryła, że ​​dwóch młodych obywateli Gwinei usiłuje dostać się do hiszpańskiej enklawy Melilla w północnej Afryce, na wschodnim wybrzeżu Maroka. Przerażenie budzi jednak to w jaki sposób próbowali oni przekroczyć granicę.

Straż graniczna

Mężczyźni ukryli się w samochodzie osobowym, który został w tym celu specjalnie zmodyfikowany. Jak ci ludzie się tam zmieścili, pozostaje zagadką. Celnicy przyznali, że przemytnicy wpadli, ponieważ w trakcie kontroli byli bardzo zestresowani. Kierowca samochodu i inny pasażer, obaj Marokańczycy, zostali aresztowani za handel ludźmi.

fot: foreignbrief.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News