Każdy popełnia te błędy podczas mycia samochodu. To zrujnuje twój lakier w mgnieniu oka [WIDEO]

Każdy popełnia te błędy podczas mycia samochodu. To zrujnuje twój lakier w mgnieniu oka [WIDEO]

myjnia samochodowa mycie

Podaj dalej

Mycie, woskowanie i polerowanie auta to bez wątpienia bardzo czasochłonne czynności, które dodatkowo wymagają pewnej wiedzy i doświadczenia. Jednak taki wysiłek włożony w pielęgnację pojazdu na pewno się opłaci, jeśli pamiętać będziemy o kilku podstawowych zasadach. Każdy przecież na początku popełnia błędy podczas mycia samochodu, o co dokładnie chodzi?

Tego nie rób absolutnie nigdy

W dzisiejszych czasach nie brakuje wyspecjalizowanych zakładów detailingowych, które w kilka godzin doprowadzą nasz pojazd do stanu niemal fabrycznego. Dla niektórych problemem związanym z taką usługą może być cena. Zabieg pełnego detailingu w zależności od wielkości samochodu waha się od 200 do nawet 600 zł. Dlatego właśnie wielu kierowców na co dzień decyduje się samodzielnie zadbać o kondycję lakieru swojego auta.

Mycie auta
Fot. pixabay.com

Żeby jednak osiągnąć oczekiwany efekt, niektórych błędów należy wystrzegać się jak ognia. Wieloletnie zaniedbania sprawiają, że na lakierze pojawiają się nieestetyczne zarysowania obniżające wartość samochodu. Jak ich uniknąć? Oto osiem podstawowych błędów podczas pielęgnacji lakieru.

O tym jak tego nie robić opowiedzieli panowie prowadzący kanał Miłośnicy detailingu na YouTube. Zapewniamy – warto ich posłuchać, bowiem te złe nawyki posiada większość z nas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News