Karygodne zachowanie policjanta. Ominął radiowozem auto przepuszczające pieszych na pasach. Kara jest śmieszna z[WIDEO]

Karygodne zachowanie policjanta. Ominął radiowozem auto przepuszczające pieszych na pasach. Kara jest śmieszna z[WIDEO]

jaslo1

Podaj dalej

Do absolutnie skandalicznego zdarzenia doszło na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. Kierujący oznakowanym radiowozem policjant ominął auto przepuszczające pieszych na pasach. Kara została wymierzona po koleżeńsku i jest śmiesznie niska.

„Zgodnie z przepisami kierującemu pojazdem zabrania się: wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany. omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.” – czytamy na stronie policja.pl. Jak się jednak okazuje, niektórzy policjanci mają te przepisy w głębokim poważaniu, a to nagranie jest tego najlepszym przykładem.

Na ulicy Podkarpackiej jeden z kierowców zatrzymywał się, by ustąpić rowrzyście. Rozpędzony policjant w radiowozie ominął ten pojazd co było skrajnie nieodpowiedzialne. Na szczęście całe zdarzenie udało się nagrać za pomocą samochodowego wideorejestratora.

Film trafił następnie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tam ustalono, że że radiowozem jechali policjanci z Jasła i wcale nie był to manewr omijania, ale wyprzedzanie przed pasami. Jak podaje portal Nowiny24.pl, dzięki takiej interpretacji swoich kolegów policjant za swój skandaliczny wyczyn dostał nie 500 zł mandatu a zaledwie 200 zł i 10 punktów karnych. Można? Można.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News