Kabul: Ludzie wypadli z lecącego samolotu. Tego w TV nie pokazali [WIDEO]

Kabul: Ludzie wypadli z lecącego samolotu. Tego w TV nie pokazali [WIDEO]

kabul1

Podaj dalej

Do dramatycznych scen doszło wczoraj w stolicy Afganistanu – Kabulu. Próbujący za wszelką cenę opuścić przejęty przez Talibów kraj ludzie, masowo wtargnęli na płytę miejscowego lotniska. Żadna telewizja nie pokazała jednak, co tam na prawdę się wydarzyło.

Dramat odbywa się się na oczach całego świata

O takich sprawach nie chcielibyśmy pisać wcale. Jednak mając na uwadze fakt, że media nie do końca potrafią pokazać skalę problemu, a w zasadzie dramatu, który przeżywają obecnie obywatele Afganistanu, postanowiliśmy zrobić wyjątek.

Wczoraj w sieci pojawił się film, na którym widać amerykański samolot, a konkretnie C-17 Globemaster oraz tłum, który biegnie po pasie startowym lotniska w Kabulu. Część osób wspina się na maszynę, ryzykując życie. To nagranie udostępniła między innymi lokalna telewizja TOLO News.

C 17 Globemaster

C17 Globemaster może na pokładzie pomieścić nawet 800 osób. Nigdy wcześniej oczywiście tego nie próbowano, ale jest to potwierdzona informacja. Skąd to wiemy? Otóż właśnie około 800 osobom udało się wczoraj wejść na pokład maszyny, aby opuścić przejęty przez terrorystów kraj. To, że ten samolot w ogóle wzbił się w powietrze przy takim obciążeniu, to jakiś cud.

Niestety nie wszyscy, którzy znaleźli się w środku mieli szczęście. Trzy osoby, które ukryły się w podwoziu maszyny, niestety wypadły. To nagranie pokazuje tylko skalę dramatu, który właśnie przeżywa Afganistan i jego mieszkańcy. Oglądając je aż ciśnie się na usta jedno – niech świat w końcu zareaguje.

Przeczytaj również