Jutro ruszają szczepienia drive-thru. Zaszczepisz się w 15 minut nie wychodząc z auta

Jutro ruszają szczepienia drive-thru. Zaszczepisz się w 15 minut nie wychodząc z auta

Podaj dalej

W poniedziałek 19 kwietnia w 16 punktach w całej Polsce ruszy pilotażowy program szczepień powszechnych drive-thru. Jak zapewniają pracownicy ministerstwa zdrowia, cały proces nie potrwa dłużej, niż 20 minut. Co więcej, nie będzie nawet potrzeby wysiadania z samochodu.

Na początek 16, docelowo 7 tysięcy

Już jutro w 16 polskich miastach chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 w punktach drive-thru. Ministerstwo Zdrowia w II kwartale przewiduje otwarcie kolejnych 471 punktów. Docelowo w całym kraju ma powstać prawie 7 tys. mobilnych placówek, w których będzie można przyjąć szczepionkę. Pierwszy z nich rozpocznie swoją działalność już 19 kwietnia w Legnicy. Pracownicy resortu zdrowia gwarantują, że cały proces przebiegać ma bardzo sprawnie, a szczepienie nie potrwa dłużej, niż 20 minut.

fot: pl.freepik.com

Jak się zapisać?

Na szczepienie w punktach drive-thru można zapisać się przez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta oraz kontakt telefoniczny z punktem drive-thru.

Do 25 kwietnia zapisy na szczepienie w punktach drive-thru możliwe są tylko poprzez kontakt telefoniczny z wybranym punktem. Od 26 kwietnia będzie możliwość zapisania się na szczepienie w punkcie drive-thru także przez infolinię lub Internetowe Konto Pacjenta.

Należy pamiętać, że w punktach drive-thru obowiązują specjalne zasady szczepień:

  • należy wydrukować i wypełnić kwestionariusz przed udaniem się do punktu szczepień,
  • należy przybyć na miejsce 10 minut wcześniej,
  • nie należy wychodzić z samochodu – przed otworzeniem szyby trzeba zakryć usta i nos,
  • po szczepieniu wskazane jest odczekanie minimum 20 minut w samochodzie. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.

Dokładna lista wszystkich punktów drive-thru zostanie opublikowana najprawdopodobniej w poniedziałek 19 kwietnia na stronie gov.pl

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

 

źródło: gov.pl
fot: pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News