Jeździsz bez okularów, a masz wadę wzroku? To jazda bez uprawnień - będziesz mieć koszmarne problemy

Jeździsz bez okularów, a masz wadę wzroku? To jazda bez uprawnień - będziesz mieć koszmarne problemy

Jeździsz bez okularów, a masz wadę wzroku? To jazda bez uprawnień – będziesz mieć koszmarne problemy

Podaj dalej

Historia, która 23 października br. miała miejsce w Lęborku, powinna być dla wszystkich kierowców przestrogą. Jest też najlepszym przykładem na to, że wsiadając za kierownicę należy wykazać się odpowiedzialnością. I jak się okazuje, nie chodzi tylko o to, aby być absolutnie trzeźwym. Są jeszcze inne, bardzo ważne kwestie, których lepiej nie pomijać.

Nosisz okulary? Noś je też w aucie

Wczoraj w Lęborku po godzinie 18 policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Żeromskiego. Kierujący skodą 18-latek potrącił na pasach swoją rówieśniczkę. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Młody kierowca twierdził, że ze względu na opady deszczu i światła innego samochodu, nie zauważył znajdującej się na pasach pieszej. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że mężczyzna w wydanym prawie jazdy ma kod ograniczeń, nakładający na niego obowiązek korzystania z okularów bądź soczewek korygujących wzrok.

Teraz młody mężczyzna będzie miał spore problemy, bowiem prowadzenie auta bez obowiązkowych okularów, to to samo, co jazda bez uprawnień. W tym przypadku nie obędzie się bez kolosalnej grzywny. Na konto pechowca wpłynęło również 15 punktów karnych, a sąd może dodatkowo nałożyć zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 6 miesięcy.

źródło: KPP Lębork

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News