Jest zwiastun filmu, w którym zobaczymy Schumachera po raz pierwszy od jego wypadku na nartach [WIDEO]

Jest zwiastun filmu, w którym zobaczymy Schumachera po raz pierwszy od jego wypadku na nartach [WIDEO]

Jest zwiastun filmu, w którym zobaczymy Schumachera po raz pierwszy od jego wypadku na nartach [WIDEO]

Podaj dalej

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, Netflix udostępni już 15 września nowy dokument o Michaelu Schumacherze. Twórcy obiecują niepublikowane wcześniej archiwalne materiały, ciekawe wywiady z całą rodziną 7-krotnego mistrza świata F1, oraz co najważniejsze – walkę o powrót do zdrowia samego Schumiego podczas jego rekonwalescencji.

Wiemy już na pewno, że w filmie pojawią się również, takie osobistości światowego motorsportu jak Jean Todt, Bernie Ecclestone, Sebastian Vettel, Mika Häkkinen, Damon Hill, Flavio Briatore i David Coulthard. Nic więc dziwnego, że fani F1 na całym świecie nie mogą już doczekać się premiery tej produkcji. Na razie w sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Schumacher, który prezentuje się bardzo dobrze i tylko potwierdza, że film będzie prawdziwą ucztą dla wszystkich kibiców Formuły 1.

Twórcy zapewniają, że materiał ten ma być kompleksową opowieścią nie tylko o karierze Michaela Schumachera i tworzeniu jego legendy jako kierowcy Formuły 1, ale też historią przyglądającą się jego skomplikowanej osobowości. Dokument zaprezentuje szereg archiwalnych materiałów jak i współczesne wywiady z członkami rodziny kierowcy, czyli z żoną Corinną oraz dziećmi.

Koszmarny wypadek

Michael Schumacher przeżył groźny wypadek, który miał miejsce w grudniu 2013 r. w Alpach. W wyniku obrażeń doznanych podczas wypadku Schumacher przebywał przez pół roku w śpiączce. Wybudzony został w czerwcu 2014 r., ale od tego momentu nie pojawia się w miejscach publicznych.

Z 7-krotnym mistrzem świata kontakt mają tylko wybrane osoby z jego najbliższego otoczenia. Legendarny kierowca pozostaje w ukryciu. Jedną z takich osób jest prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), Jean Todt, który kilka tygodni temu przekazał nowe informacje na temat zdrowia legendarnego kierowcy.

Francuz zaznaczył, że Michael Schumacher ciągle walczy ze skutkami wypadku, ale wyraził także nadzieję, że jego stan zdrowia będzie się cały czas poprawiał. Todt zdaje sobie sprawę, że zajmie to długi czas. Ma jednak nadzieję, że małymi kroczkami uda się osiągnąć zamierzony cel, jakim jest powrót Niemca do lepszej sprawności fizycznej.

W 2019 roku rodzina kierowcy z okazji 50. urodzin wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że Michael Schumacher „jest w najlepszych rękach” i „robimy wszystko, co możliwe, aby mu pomóc„. Jednocześnie zwrócono uwagę, że trzymanie w tajemnicy „tak wrażliwych informacji jak dotyczących jego zdrowia, stanowi realizację życzenia Michaela„.

źródło: Onet Film

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News