126 punktów karnych i 16 tys. grzywny - nowy rekord świata ustanowiony w Polsce? Wszystko na to wskazuje

126 punktów karnych i 16 tys. grzywny - nowy rekord świata ustanowiony w Polsce? Wszystko na to wskazuje

126 punktów karnych i 16 tys. grzywny – nowy rekord świata ustanowiony w Polsce? Wszystko na to wskazuje

Podaj dalej

Policjanci z Góry Kalwaria byli ostatnio świadkami prawdziwej „punktowej kulminacji”. Pewien mężczyzna uzbierał taką ilość punktów, która pozwoliłaby odebrać mu prawo jazdy w sumie ponad ponad 6 razy. Nie słyszeliśmy jeszcze nigdy o takim wyniku, całkiem możliwe więc, że jest to nieoficjalny rekord Polski. Oczywiście rekord bardzo niechlubny…

-Wprowadzenie pojazdu w celowy poślizg, niestosowanie się do znaków drogowych, wyprzedzenie innych pojazdów w miejscu do tego nie wyznaczonym – to tylko kilka, z wielu wykroczeń, które popełnił 23-latek w trakcie swojego brawurowego „rajdu” po Górze Kalwarii. W zaledwie kilka minut uzbierał 126 punktów karnych i blisko 16 tysięcy grzywny. Usłyszał też zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Wyższe mandaty oraz większa ilość punktów karnych za najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze mają być narzędziem do ciągłej pracy na rzecz zapobiegania drogowym tragediom. Dzięki wprowadzeniu nowych przepisów, kierowcy powinni mieć świadomość, że pośpiech oraz bagatelizowanie prawa drogowego niesie ze sobą nie tylko duże ryzyko wypadku, ale też surowe konsekwencje. – czytamy na stronie KPP Piaseczno.

policja mandat kierowców prawo kierowcy
Pixabay

Kumulacja…

Jak szybko można uzbierać zatrważającą ilość punktów karnych, przekonał się 23-latek, który urządził sobie istny rajd po ulicach Góry Kalwarii. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta zauważyli czarne BMW, którego kierujący w celowy sposób wprowadził swoj pojazd w poślizg. Kiedy podjęli próbę zatrzymania auta do kontroli drogowej napotkali opór ze strony siedzącego za kierownicą mężczyzny. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zamierzał się zatrzymać, a w trakcie ucieczki łamał przepisy drogowe jeden po drugim.

Jego brawurową ucieczkę zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na długiej liście grzechów znalazły się między innymi: wyprzedzanie w miejscu obowiązywania znaku P-4 „linia podwójnie ciągła”, wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, zmuszanie innych kierujących do wykonywania manewrów obronnych w celu uniknięcia zderzenia. 23-latek w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi usłyszał aż 12 zarzutów w tym również jeden dotyczący kierowania pojazdem nie mając do tego uprawnień. 23-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a z nieznajomości przepisów drogowych oraz obowiązujacego prawa kierujący będzie musiał się wytłumaczyć w trakcie sądowej rozprawy.

Nagranie prezentujemy ku przestrodze. Niech będzie ono powodem do refleksji dla wielu kierowców, tuż przed zbliżającymi się świetami! Zastanówmy się czy warto podejmować ryzyko stawiając na szali bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego!

KPP Piaseczno

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News