Jest nowy mistrz transportu. Do Cinquecento upchał pół lasu [WIDEO]

Jest nowy mistrz transportu. Do Cinquecento upchał pół lasu [WIDEO]

cinquecento

Podaj dalej

Widzieliśmy już wiele sposobów na transport wielkogabarytowy, np. transport ogromnej rury VW Passatem lub rozłożonej wersalki na dachu innego auta. Coś takiego widzimy jednak po raz pierwszy.

Niektórzy kierowcy naprawdę potrafią zdziałać cuda. Chciałby się powiedzieć „nieważne jak, ważne aby dowieźć ładunek do celu”. I z takiego właśnie założenia wyszedł najprawdopodobniej pewien kierowca Cinquecento, który załadował do małego miejskiego pojazdu… pocięte na fragmenty drzewo. Dlaczego mężczyzna nie wynajął większego samochodu lub przyczepy do tego celu – nie wiadomo. Dobrze chociaż, że ładunek został oznaczony koszulką odblaskową. Wszak bezpieczeństwo to przecież podstawa. Nas natomiast najbardziej zastanawia, jakim cudem zawieszenie „cienkiego” przetrwało takie katusze.

Policja przypomina

Samochód osobowy służy przede wszystkim do przewozu osób oraz niewielkich bagaży, które bez problemu zmieszczą się w pojeździe. Nie jest jednak zabronione przewożenie osobówką także większych ładunków, które będą wystawały z samochodu podczas transportu. Przewóz bagażu na dachu samochodu lub wewnątrz, ale na przykład z otwartą klapą bagażnika jest możliwy, ale na określonych warunkach. Te reguluje Kodeks drogowy.

Ładunek na pojeździe umieszcza się w taki sposób, aby:

1) nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę;

2) nie naruszał stateczności pojazdu;

3) nie utrudniał kierowania pojazdem;

4) nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony.

Art. 61 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News