Jest nagranie z tragicznego wypadku samolotu w Chinach. W katastrofie zginęły 132 osoby [WIDEO]

Jest nagranie z tragicznego wypadku samolotu w Chinach. W katastrofie zginęły 132 osoby [WIDEO]

boeingdown1china

Podaj dalej

Wczoraj samolot Boeing 737 linii China Eastern Airlines ze 132 osobami na pokładzie rozbił się w górzystym terenie w regionie Kuangsi na południu Chin. Niestety katastrofy nikt nie przeżył.

Samolot leciał z Kunmingu w prowincji Junnan do Kantonu w prowincji Guangdong. Upadek maszyny spowodował pożar lasu, który był na tyle duży, że był widoczny na zdjęciach satelitarnych. Była to najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w Chinach od ponad 10 lat. Według CAAC kontakt z samolotem urwał się, gdy znajdował się on w okolicach prefektury Wuzhou w regionie Kuangsi. Uruchomiono mechanizm reagowania kryzysowego i wysłano na miejsce zespół specjalistów – napisano w komunikacie.

Z danych publikowanych na portalach lotniczych wynika, że samolot linii China Eastern był użytkowany od sześciu lat. W ostatnich dwóch minutach lotu gwałtownie tracił wysokość. Moment tragicznego zdarzenia zarejestrował jego naoczny świadek.

Boeing 737 to najczęściej zamawiany samolot pasażerski wszech czasów. Do tej pory linie lotnicze z całego świata zamówiły niemal 15 tysięcy maszyn. Już niedługo, bo 9 kwietnia, minie dokładnie 55 lat od oblatania pierwszego egzemplarza 737.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News