Jest decyzja w sprawie zamknięcia granic. To bardzo ważna informacja dla wszystkich kierowców

Jest decyzja w sprawie zamknięcia granic. To bardzo ważna informacja dla wszystkich kierowców

Podaj dalej

Szalejąca pandemia koronawirusa COVID-19 już raz sparaliżowała transportowo niemal całą Europę. Dokładnie 15 marca tego roku Polska zamknęła granice dla cudzoziemców. Czy w najbliższym czasie czeka nas powtórka tego scenariusza?

COVID-19 nie zwalnia

Tylko dzisiaj w Polsce odnotowano 3003 przypadki zakażenia koronawirusem i 75 zgonów. Do respiratorów aktualnie podłączonych 283 pacjentów. Jest to rekord zakażeń na dobę, rekord zgonów oraz najwyższa liczbę pacjentów zakażonych, którzy są podłączeni do respiratorów.

Walka z pandemią wydaje się nie mieć końca, a sytuacja zamiast się polepszać – z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Nie dziwi więc fakt, że wielu kierowców zastanawia się czy dojdzie do kolejnego zamknięcia granic w Unii Europejskiej.

kontrola graniczna
Kolejnego zamknięcia granic nie będzie. Przynajmniej na razie

Jak zapewnia jednak wiceminister spraw wewnętrznych i administracji – na razie nie ma takiej potrzeby.

Bartosz Gordecki – wiceszef MSWiA dla PAP: Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej (…) Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic. W Polsce również nie ma dyskusji na ten temat. Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych.

Wszystkie osoby, które planowały w najbliższym czasie wyjazd z kraju mogą odetchnąć więc z ulgą. Należy pamiętać jednak, że nadal panują pewne ograniczenia dotyczące przyjazdu naszych wschodnich sąsiadów do Polski. Obywatele Rosji, Białorusi i Ukrainy po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News