Jeden krok od śmierci. Na tych pasach wydarzył się prawdziwy cud!

Jeden krok od śmierci. Na tych pasach wydarzył się prawdziwy cud!

Podaj dalej

Wyprzedzanie samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych to prawdziwa plaga na drogach całego świata. Najgorsze jest jednak to, że 99% kierowców decydujących się na ten niebezpieczny manewr wie, że jest on niezgodny z przepisami. Mimo to wykroczenie popełniają z premedytacją.

Krok od tragedii

Wydawać by się mogło, że przepisy  – przynajmniej dla większości kierowców – są jasne. Każdy wie, że nie można wyprzedzać pojazdów na przejściach dla pieszych, a także bezpośrednio przed nimi. Niestety, wielu kierowców myśli, że dotyczy to tylko sytuacji na drodze jednojezdniowej i swobodnie wyprzedzają na odcinkach z większą ilością pasów ruchu.

Tak właśnie było w tym przypadku. Starsza pani weszła na przejście dla pieszych, ponieważ pewien uprzejmy kierowca ustąpił jej pierwszeństwa. Równie wspaniałomyślny nie był jednak kierowca poruszający się w tym czasie lewym pasem.

Prowadzący granatowego Chevroleta jechał z ogromną prędkością i cud sprawił, że uderzył staruszkę „tylko” lusterkiem, które w momencie uderzenia się złożyło. Zapewne wyłącznie dzięki temu kobieta przeżyła to niebezpieczne zdarzenie.

Do tragedii wystarczyło bardzo niewiele, bo zaledwie jeszcze jeden mały krok. Zobaczcie sami.

Well, not run over, hit from IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News