Jechali starymi Citroenami 200 km/h na... 3 kołach. Ta "zabawa" mogła skończyć się tragicznie [WIDEO]

Jechali starymi Citroenami 200 km/h na... 3 kołach. Ta "zabawa" mogła skończyć się tragicznie [WIDEO]

xantia333

Podaj dalej

To, że niektórzy ludzie są w stanie zrobić dosłownie wszystko aby zaistnieć w sieci wiadomo już od dawna. Jednak tak skrajnie nieodpowiedzialnego i nieprzemyślanego zachowania nie widzieliśmy naprawdę dawno. Bo jak inaczej nazwać pędzenie 200 km/h na… 3 kołach?

200 km/h na trzech kołach? Żaden problem

W serwisie YouTube można znaleźć mnóstwo filmów, na których ludzie poruszają się bardzo wolnym tempem Citroenami na zaledwie trzech kołach. Pozwala na to hydropneumatyczne zawieszenie, w którym rolę elementu sprężystego (resorującego) pełni sprężony gaz, a dokładnie azot. Jednak w tym wypadku dwóch kierowców postanowiło sprawdzić, czy na trzech kołach da się pojechać równie szybko, co na czterech.

Do tego celu postanowili użyć leciwych Citroenów Xantii z lat 90., którymi następnie pędzili 200 km/h na jednej z autostrad na Bliskim Wschodzie. Droga na szczęście była niezatłoczona. Na nagraniu możecie zobaczyć, jak sprawnie i szybko zmieniały one pas i omijały przeszkody, co może budzić podziw. Jednak nawet nie chcemy myśleć, co mogłoby się stać, gdyby któryś z kierowców stracił panowanie nad pojazdem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News