Jechał z popularnymi gwiazdkami na masce. Policja szybko znalazła powód, żeby się do niego "dobrać"

Jechał z popularnymi gwiazdkami na masce. Policja szybko znalazła powód, żeby się do niego "dobrać"

Fiat Multipla

Podaj dalej

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia policja zatrzymała do kontroli kierowcę Fiata Multipli. Powód? Osiem gwiazdek na masce.

Lepiej uważać na to, co naklejamy na samochód?

O bardzo popularnych ostatnio ośmiu gwiazdkach ułożonych w hasło „***** ***” rozgorzała dyskusja w całej Polsce. Nie ma się więc co dziwić, że niektórzy politycy na jego widok dostają białej gorączki. Ale czy ocenzurowany w taki sposób wulgarny slogan eksponowany na samochodzie może być powodem policyjnej kontroli? Jak się okazuje – tak!

Fiat Multipla

W myśl obecnych przepisów za wożenie napisów na samochodzie, jeśli w oczywisty sposób nie wywołują zgorszenia, nie można być ukaranym. Dlaczego zatem właściciel Multipli dostał mandat oraz stracił dowód rejestracyjny? Jak podaje portal auto-swiat.pl, kierowca nie został ukarany mandatem za same gwiazdki, ale za…utrudnianie przejazdu kolumny uprzywilejowanej.

Pozostaje zadać pytanie, czy osiem gwiazdek to symbol zabroniony, czy też kierowca faktycznie dopuścił się wykroczenia? Bo jeśli przeprowadzający tę kontrolę policjanci podjęli interwencję na podstawie „gwiazdkowych ozdób” – jak tłumaczył to kierowca Fiata, to wyszło delikatnie mówiąc… bardzo nieprofesjonalnie. Trudno jednak powiedzieć jak było na prawdę. Dlatego najlepiej – jak zawsze w podobnych sytuacjach – jest interpretować to zdarzenie indywidualnie.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News