Jechał tak "nagrzany" narkotykami, że to jest nie możliwe. We krwi cała tablica Mendelejewa, ale to nie wszystko

Jechał tak "nagrzany" narkotykami, że to jest nie możliwe. We krwi cała tablica Mendelejewa, ale to nie wszystko

Jechał tak „nagrzany” narkotykami, że to jest nie możliwe. We krwi cała tablica Mendelejewa, ale to nie wszystko

Podaj dalej

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem środków odurzających lub alkoholu to bez dwóch zdań najgorsza rzecz, na jaką może zdecydować się każdy kierowca. Mimo tego dalej jazda po kilku głębszych lub po spożyciu środków psychoaktywnych to na polskich drogach norma.

Nic więc dziwnego, że policjanci w całym kraju mają codziennie ręce pełne roboty. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja, która miała ostatnio miejsce w Złotoryi, gdzie pewien kierowca miał we krwi całą tablicę Mendelejewa.

Skończy się dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów?

– Złotoryjscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, u którego badanie na obecność narkotyków w organizmie wykazało aż trzy różne nielegalne substancje. Dodatkowo kontrola uprawnień mężczyzny wskazała, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia. Za popełnione czyny 43-latek z powiatu legnickiego odpowie przed sądem.

Złotoryjscy policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na terenie gminy Zagrodno zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Sąd w Bolesławcu wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, w konsekwencji czego Starosta Bolesławiecki wydał decyzję administracyjną o cofnięciu jego uprawnień. Mężczyzna decydując się w tej sytuacji na kierowanie autem popełnił przestępstwa zapisane w art. 180a i art. 244 kodeksu karnego. – podaje policja dolnośląska

W trakcie dalszych czynności policjanci przebadali mężczyznę na zawartość narkotyków w organizmie. Urządzenie wykazało, że 43-latek był pod wpływem aż trzech różnych substancji: amfetaminy, marihuany i kokainy. W tej sytuacji mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań. Auto przekazano osobie wskazanej przez mężczyznę, a w tej sprawie będzie prowadzone postępowanie.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia, a nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

POLICJA DOLNOŚLĄSKA

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News