Jechał pijany, naćpany, poszukiwany, bez uprawnień i z 4 zakazami prowadzenia pojazdów. Pasażerka była poszukiwana i posiadała narkotyki

Takiego „combo” policjanci z Otwocka nie widzieli chyba dawno. Zatrzymany do kontroli drogowej 33-latek okazał się poszukiwany oraz pijany. Na domiar złego mężczyzna był pod wpływem narkotyków oraz nie posiadał prawa jazdy. Posiadał natomiast 4 obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak by tego było mało, jego 33- letnia pasażerka była poszukiwana i posiadała środki odurzające.

policja senior mandat
Podaj dalej

Jak podaje stołeczna policja, funkcjonariusze w trakcie patrolowania jednej z ulic Józefowa zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Postanowili więc sprawdzić, czy kierowca nie ma czegoś na sumieniu. Już na początku policjanci wyczuli woń alkoholu okazało się, że mężczyzna wydmuchał 0.21 promila. Policjantom nadal nie dawało spokoju nienaturalne zachowanie 33- latka, postanowili przebadać go na zawartość środków odurzających w organizmie, wynik był pozytywny.

To jednak nie koniec niespodzianek jakie czekały na policjantów. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada 4 aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdem. 33-latka poszukiwał Sąd Rejonowy dla Warszawy Praga Południe oraz Sąd Rejonowy w Wołominie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Praga Południe oraz Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola do ustalenia miejsca pobytu.

Pasażerka okazała się nie lepsza…

To jednak nie koniec tej historii. Po chwili okazało się, że pasażerka też ma sporo za uszami. 33-letnia kobieta była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku. Policjanci przy kobiecie ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to metamfetamina o wadze prawie 3g. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych cel.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 178a k.k., grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 33- latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień, najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie. Kobieta usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

źródło: KPP w Otwocku

Przeczytaj również