Jechał hulajnogą... 100 km/h po obwodnicy. Kierowcy nie wiedzieli co się dzieje [WIDEO]

Jechał hulajnogą... 100 km/h po obwodnicy. Kierowcy nie wiedzieli co się dzieje [WIDEO]

hulajnoiga100km

Podaj dalej

Popularność elektrycznych hulajnóg rośnie lawinowo na całym świecie. I to oczywiście nie może nikogo dziwić, bowiem ten środek lokomocji jest po prostu doskonały. O ile oczywiście korzystamy z niego zachowując zdrowy rozsądek.

Trzeba to powiedzieć wprost – elektryczne hulajnogi są ekstra. Problem z parkowaniem? Jeśli jedziesz hulajnogą – znika. Chcesz zabrać swój pojazd do komunikacji miejskiej albo samochodu? Jeśli masz hulajnogę – żaden problem. Ceny benzyny najwyższe w historii? Jeśli poruszasz się hulajnogą – kompletnie Cię to nie interesuje, bo tym środkiem lokomocji 100 kilometrów możesz przejechać za równowartość 40 groszy. Do tego wszyscy traktują Cię z szacunkiem, bo w czasach wszechobecnego smogu i walki z emisją CO2 Ty – jako posiadacz hulajnogi – jesteś po prostu „EKO”. O frajdzie z jazdy nawet nie wspominamy.

Sęk w tym, żeby hulajnogą poruszać się w sposób odpowiedzialny, który nie zagraża zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg, ścieżek rowerowych i chodników. W tym miejscu należy przypomnieć, że w Polsce hulajnogą można poruszać się tylko po ścieżce rowerowej. Jeśli jej nie ma – można wjechać na chodnik, ale wtedy jedziemy bardzo wolno (tzw. prędkość pieszego). Jeśli natomiast nie ma ani ścieżki rowerowej, ani też chodnika, to dozwolona jest jazda po drodze – ale tylko w strefach z ograniczeniem do 30 km/h.

Oczywiście nie musimy mówić Wam, że bardzo często te niezwykle istotne dla bezpieczeństwa przepisy są łamane. Jednak tak skrajnej nieodpowiedzialności jeszcze nie widzieliśmy. Do sieci trafił właśnie film, na którym jadący hulajnogą człowiek wyprzedzał na obwodnicy TIR-y. Co więcej – według świadków tego zdarzenia, poruszał się z prędkością prawie 100 km/h. Aż ciężko to w jakikolwiek sposób skomentować… Z resztą, zobaczcie sami jak to wyglądało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News