Jazda w ulewnym deszczu bez wycieraczek? W ten sposób ich używanie ograniczysz do minimum [WIDEO]

Jazda w ulewnym deszczu bez wycieraczek? W ten sposób ich używanie ograniczysz do minimum [WIDEO]

wycieraczka deszcz

Podaj dalej

Jazda w ulewnym deszczu to spore wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców. Podczas oberwania chmury, lub kiedy kilka frontów burzowych znajdzie się w jednym miejscu, kierowcy doświadczają wrażenia, jak gdyby ich auto stało pod wodospadem. Bardzo często zdarza się wtedy, że wycieraczki nie nadążają z odprowadzaniem wody. Jest jednak coś, co może w tej sytuacji bardzo ułatwić dalszą podróż.

Jesieniom warto zadbać o widoczność

Kalendarzowa jesień  już się rozpoczęła, zatem warto sprawdzić stan wycieraczek w naszym aucie. Kiedy stwierdzimy, że źle usuwają wodę lub zostawiają na szybkie ograniczające widoczność smugi, lepiej nie czekać i zainwestować w ich wymianę. Oczywiście w parze z jesienną kontrolą wycieraczek, powinno iść zawsze dbanie o prawidłowe działanie świateł.

Warto upewnić się, że wszystkie są sprawne i działają bez zarzutu, bowiem jak powszechnie wiadomo, jesień to jedna z najbardziej pochmurnych pór roku. Bardzo ważne jest również ustawienie przedniego oświetlenia naszego pojazdu, ponieważ krople wody i kałuże rozpraszają światło. Jeżdżąc ze zbyt wysoko ustawionymi światłami oślepiamy innych użytkowników dróg i stwarzamy niemałe niebezpieczeństwo.

wycieraczka deszcz

Ulewny deszcz? Teraz to nie problem

Wszystkie wyżej wymienione rzeczy bardzo ułatwią nam prowadzenie pojazdu, kiedy natkniemy się na ulewę. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która w tym przypadku może polepszyć naszą widoczność. Mowa oczywiście o niewidzialnej wycieraczce, której aplikacja to zazwyczaj koszt od 70 do 100 zł.  Niewidzialna wycieraczka to specjalna substancja, której nie widać gołym okiem.

Preparat po nałożeniu na szklane powierzchnie samochodu tworzy powłokę posiadającą wysokie właściwości hydrofobowe, dzięki czemu pod wpływem pędu powietrza krople wody gładko spływają z szyb. Działanie niewidzialnej wycieraczki będzie odczuwalne już podczas jazdy przy prędkościach miejskich.

Dlatego korzystanie ze standardowych wycieraczek można ograniczyć do minimum. Co więcej, kiedy znajdziemy się w samym środku nawałnicy, tego typu powłoka w połączeniu z pracą wycieraczek pozwoli znacznie szybciej odzyskać widoczność. Oczywiście nie trzeba w celu jej aplikacji od razu udawać się do wyspecjalizowanego w temacie studia detailingowego. Wystarczy odpowiednio dobrany środek, chwila cierpliwości i wiedza jak się za to właściwie zabrać. O tym ostatnim odpowiedzieli blogerzy prowadzący kanał Miłośnicy Detailingu na YouTube.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News