Jaki mandat za przekroczenie prędkości hulajnogą? Wpadł kolejny kierowca, który musi zapłacić grzywnę

Jaki mandat za przekroczenie prędkości hulajnogą? Wpadł kolejny kierowca, który musi zapłacić grzywnę

Jaki mandat za przekroczenie prędkości hulajnogą? Wpadł kolejny kierowca, który musi zapłacić grzywnę

Podaj dalej

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że za przekroczenie prędkości na hulajnodze można dostać mandat. Jak się jednak okazuje – można, i to całkiem spory. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien hulajnogista, który miał pecha i trafił na patrol drogówki.

Trochę za szybko…

– Przepisy ruchu drogowego dotyczą wszystkich kierujących pojazdami poruszającymi się na określonych drogach. Nie tylko kierowców samochodów, lecz także rowerzystów czy osób jadących na hulajnodze elektrycznej. Z pewnością zapomniał o tym 37-latek, który otrzymał mandat w wysokości 200 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości poruszając się hulajnogą.

We wtorek (14.02.2023 r.) około godziny 16:00 w miejscowości Pozezdrze policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę w punkcie statycznym, zauważyli osobę jadącą hulajnogą elektryczną po drodze. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić z jaką prędkością porusza się ten uczestnik, bo jechał bardzo szybko. Okazało się, że mężczyzna jechał z prędkością 37 kilometrów na godzinę, czyli o 17 za dużo dla tej kategorii pojazdów. – czytamy na stronie policji warmińsko-mazurskiej.

37-letni mieszkaniec Pozezdrza nie krył zdziwienia, gdy został zatrzymany przez policjantów. Najwidoczniej zapomniał o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. W związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości, zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 200 złotych.

ehulajnoga mandat
Pixabay

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący hulajnogą elektryczną zobowiązany jest do poruszania się drogą lub pasem ruchu dla rowerów. Maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 20 km/h. Dodatkowo poruszający się tym pojazdem nie może korzystać z jezdni, na której dopuszczalna prędkość jest większa niż 30 km/h. Gdy brakuje wyznaczonego pasa dla rowerów, kierujący hulajnogą może poruszać się chodnikiem wzdłuż jezdni, pod warunkiem, że będzie poruszał się z prędkością zbliżoną do pieszego i ustępował mu pierwszeństwa.

POLICJA WARMIŃSKO-MAZURSKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News