Jak wygląda praca opony od środka podczas jazdy? Oglądanie tego to trochę dziwne uczucie

Jak wygląda praca opony od środka podczas jazdy? Oglądanie tego to trochę dziwne uczucie

opona-wnetrze-wideo

Podaj dalej

Zaawansowane technologie pozwalają nam spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy oraz dotrzeć do miejsc, które do tej pory były niedostępne dla ludzkiego oka.

Opona to podstawa

Opony to tak naprawdę jeden z najważniejszych elementów samochodu i zarazem jedyny, który ma kontakt z nawierzchnią. Dlatego ten pozornie mało skomplikowany zlepek kilku warstw gumy, jest bezpośrednio odpowiedzialny za bezpieczeństwo jazdy. To od ogumienia w dużej mierze zależy przyczepność, długość drogi hamowania czy chociażby komfort jazdy.

Paralotniarstwo w salonowym stylu. Tak się lata z kanapą i telewizorem!

Nic więc dziwnego, że największe koncerny oponiarskie na świecie co roku prześcigają się w opracowywaniu technologii zmniejszających opór toczenia , jednocześnie poprawiając drogę hamowania czy odporność na uszkodzenia i zniszczenie.

Jak to działa od środka?

Aby dokładniej przyjrzeć się temu jak właściwie działa opona w trakcie jazdy, pewien YouTuber za pomocą specjalnego mocowania do felgi, zainstalował na niej kamerę GoPro. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak praca opony wygląda od środka. Cóż, trzeba przyznać, że jest to całkiem ciekawe, aczkolwiek dziwne doświadczenie. Z resztą, zobaczcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News