Jak ten człowiek wyszedł cało z tego wypadku, nie wie nikt. Na kolanach do Częstochowy!

Chwila nieuwagi na drodze wystarcza, aby doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien 36-latek, który wczoraj po południu wyszedł cało z koszmarnie wyglądającego wypadku.

Jak ten człowiek wyszedł cało z tego wypadku, nie wie nikt. Na kolanach do Częstochowy!
Podaj dalej

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 81 w Orzeszu. Mężczyzna, jadąc pasem w kierunku Katowic, wbił się w stojącą na drodze ciężarówkę. Kierujący citroenem wykonał nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu i uderzył w tył stojącej na jezdni, prawidłowo oznaczonej trójkątem ostrzegawczym, ciężarówki. Skala zniszczeń samochodu wskazuje, że cała sytuacja mogła zakończyć się tragedią, tymczasem po zderzeniu 36-latek samodzielnie opuścił pojazd, nic mu się nie stało.

Fot.: policja.pl

Mężczyzna był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego został ukarany mandatem. Zaistniała sytuacja jest najlepszym przykładem na to, że podczas codziennych podróży skupienie kierowców oraz zdolność przewidywania i zachowanie ostrożności to znaczące elementy wpływające na poziom bezpieczeństwa w ruchu. Moment nieuwagi, czy zwyczajne zagapienie się może przynieść daleko idące konsekwencje!

Fot.: policja.pl

Przeczytaj również