Jak najlepiej przechowywać opony żeby ich nie zniszczyć? Jest 7 zasad, o których nie mieliście pojęcia [WIDEO]

Jak najlepiej przechowywać opony żeby ich nie zniszczyć? Jest 7 zasad, o których nie mieliście pojęcia [WIDEO]

opony letnie zimowe

Podaj dalej

Jesień zbliża się wielkimi krokami, więc już niebawem wszyscy kierowcy zaczną zmieniać opony na zimowe. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, czy przechowujecie swoje „gumy” w odpowiedni sposób? Wbrew pozorom, to szalenie ważne i wcale nie takie proste. A warto o to zadbać, jeśli chcemy wydłużyć żywotność opon i cieszyć się z ich dobrej kondycji długimi latami.

7 zasad – o tym lepiej wiedzieć

Gdy przychodzi czas na zmianę opon, warto pomyśleć o sposobie ich przechowywania do następnego sezonu. Możesz zostawić opony w przechowalni lub zabrać opony do garażu. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o tym, że opony to jedyna część samochodu, która ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Dlatego właśnie dbanie o ich dobry stan to szalenie ważna rzecz, jeśli chcemy czuć się w aucie bezpiecznie.

samochód zima pogoda opony

Sposób, w jaki przechowuje się opony, ma szalenie istotny wpływ na ich żywotność. Warto więc wiedzieć, jak należy je ułożyć, zabezpieczyć, oraz jakie są zasady składowania opon bez felg, jak również z felgami. Jeśli zastosujemy się do siedmiu żelaznych zasad, zminimalizujemy ryzyko powstania odkształceń i co za tym idzie – ryzyko uszkodzenia opon w przyszłości.

Pamiętajmy też o jednym – opony starzeją się. Stosując się do porad z poniższego materiału filmowego można jednak zwiększyć ich trwałość. I jeszcze jedna uwaga: przed kolejnym sezonem warto, aby opony zostały sprawdzone przez specjalistę zajmującego się oponami. Wideo przygotowali blogerzy z kanału autodoc.pl na YouTube.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News