Ile widzi kierowca TIR-a? Prawie nic! To nagranie może szokować [WIDEO]

Ile widzi kierowca TIR-a? Prawie nic! To nagranie może szokować [WIDEO]

Podaj dalej

Praca zawodowego kierowcy to ciężki kawałek chleba. Notoryczny stres, goniące terminy i chroniczny brak odpoczynku sprawiają, że kierowcy wielotonowych zestawów codziennie muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. O tym, że zawód ten jest bardzo trudny może świadczyć chociażby poniższe nagranie. Czy zastanawialiście się kiedyś ile właściwie widzi zza swojego kokpitu kierowca TIR-a?

Prowadzenie pojazdu o ogromnych gabarytach może sprawiać trudności nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. I nie ma się co temu dziwić – już samo skręcanie czy parkowanie takim pojazdem wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, specjalnej techniki i ogromnych pokładów cierpliwości. Zawodowi kierowcy szczególne problemy mają głównie w mieście, gdzie ruch bardzo często jest mocno natężony.

Czytaj też: Kierowca TIR-a do końca zachował zimną krew. Kiedy skończyły się hamulce, użył rampy ratunkowej

Wysokość ciągnika siodłowego sprawia, że samochody osobowe dosłownie “znikają” pod lusterkami – znajdują się w martwym polu i kierowca bardzo często może ich po prostu nie zauważyć. Najlepszym tego przykładem jest poniższe nagranie. Paradoksalnie – widać na nim to, czego nie widać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News