Ile trzeba mieć promili, żeby spowodować taki wypadek? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie [WIDEO]

Ile trzeba mieć promili, żeby spowodować taki wypadek? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie [WIDEO]

wypadek_pijany_kierowca

Podaj dalej

Takich wypadków nie ogląda się zbyt często. Jednak jeśli już coś takiego pojawia się w sieci to od razu można wywnioskować, że kierowca musiał mieć w organizmie co najmniej kilka promili. Bo na trzeźwo po prostu do takiej sytuacji doprowadzić się nie da. No chyba, że ktoś uśnie za kierownicą, ale to przecież zupełnie inna historia.

Do tego koszmarnego, ale zarazem absurdalnego wypadku doszło przy ul. Poznańskiej w Sierakowie. Mieszkańców domu jednorodzinnego obudził potworny hałas. Jak okazało się chwilę później, w ich posesję z ogromnym impetem wjechał pijany kierowca renault. Przybyli na miejsce policjanci przebadali alkomatem 30-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna wydmucha aż 2,6 promila alkoholu. Jak podaje portal lubuskie24 siła uderzenia była tak duża, że została zniszczona jedna ze ścian budynku. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy doszło do takiego zdarzenia. W 1994 roku w ten sam dom wjechała ciężarówka.

W Polsce pijani kierowcy są niestety dalej prawdziwą plagą, każdego roku w spowodowanych przez nich wypadkach giną setki osób. Najgorsze jest jednak w tym wszystkim to, że dopóki nie zmienią się przepisy, to się nie zmieni. Za jazdę po alkoholu karą powinna być konfiskata pojazdu oraz bezwzględnego więzienia na okres co najmniej 3 miesięcy. Aktualne przepisy w Polsce są po prostu kpiną i pozostaje nam jedynie czekać, aż coś w tej materii w końcu się zmieni. Kiedy to nastąpi? Tego nie wie niestety nikt.

Policja przypomina

Artykuł 178a § 1 Kodeksu Karnego – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (…)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News