Hit tej zimy - ukradł auto z pasażerem w środku. Właściciel spał pijany na tylnej kanapie i miał nietypową prośbę do złodzieja

Hit tej zimy - ukradł auto z pasażerem w środku. Właściciel spał pijany na tylnej kanapie i miał nietypową prośbę do złodzieja

Hit tej zimy – ukradł auto z pasażerem w środku. Właściciel spał pijany na tylnej kanapie i miał nietypową prośbę do złodzieja

Podaj dalej

Praca w policji jest bez wątpienia bardzo trudna, niebezpieczna, stresująca i ekstremalnie odpowiedzialna. Jak się jednak okazuje, mundurowi raz na jakiś czas biorą udział w interwencjach, które można traktować w kategoriach pół-śmiesznych. Najlepszym tego dowodem jest sytuacja, która miała ostatnio miejsce w Jaworznie i o której szeroko rozpisała się śląska policja. Reakcja złodzieja musiała być komiczna, jednak reakcja właściciela auta może być świetną inspirację na scenę do filmu komediowego.

Kryminalni z jaworznickiej komendy odzyskali skradziony samochód. Złodziej nie spodziewał się, że wraz z pojazdem ukradł również…pasażera. 37-latek usłyszał zarzut, a skradziony Fiat Punto został już zwrócony właścicielowi. Złodziej usłyszał zarzut w tej sprawie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kradzież z niespodzianka

– W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Fiat Punto. Auto zostało skradzione spod jednego ze sklepów na terenie naszego miasta. Sprawca wykorzystał fakt, że samochód był otwarty a kluczyki pozostawione w stacyjce. 37-latek odjechał Fiatem. Wkrótce zauważył siedzącego na tylnej kanapie nietrzeźwego mężczyznę.

Pasażer po przebudzeniu był zaskoczony i zdezorientowany zastanymi okolicznościami. Poprosił kierowcę, aby ten go wysadził z pojazdu. Sprawca kradzieży przychylił się do tej prośby a następnie odjechał. Sprawą kradzieży zajęli się kryminalni z jaworznickiej komendy. Śledczy ustalili, gdzie przemieszczał się skradziony pojazd oraz uzyskali informacje dotyczące tożsamości sprawcy tego przestępstwa. – czytamy na stronie śląskiej policji.

policja radiowóz elektryczny
fot. pixabay

W czynnościach operacyjno-rozpoznawczych pomógł policjantom monitoring miejski. Ostatecznie po kilku dniach policjanci odzyskali Fiata i zatrzymali odpowiedzialnego za kradzież 37-letniego mieszkańca Jaworzna. Jak się okazało mężczyzna w międzyczasie zdążył sprzedać skradziony pojazd znajomemu, w czym pomogły mu pozostawione w samochodzie dokumenty Fiata.

Odzyskany samochód wraz z kluczykami został przekazany właścicielowi. Zatrzymany złodziej trafił do policyjnego aresztu a następnie usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

ŚLĄSKA POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News