Grająca droga jest hitem w sieci, ale okoliczni mieszkańcy tracą zmysły. To jest genialne, ale bezużyteczne [WIDEO]

Grająca droga jest hitem w sieci, ale okoliczni mieszkańcy tracą zmysły. To jest genialne, ale bezużyteczne [WIDEO]

roadnote

Podaj dalej

Oglądając to nagranie na usta ciśnie się jedno pytanie – „po co ludzie wymyślają takie rzeczy?”. No bo jak inaczej skomentować drogę, która odgrywa utwór znanej grupy rockowej? W każdym razie jedno jest pewne – patent jest bardzo ciekawy i kierowcom może sprawiać dużo frajdy. Gorzej z okolicznymi mieszkańcami, którzy otwarcie mówią, że jeśli ktoś tego nie usunie, to masowo będą lądować w szpitalach psychiatrycznych. I wcale nas to nie dziwi.

Jadąc z określoną, przepisową prędkością po specjalnie przygotowanym fragmencie drogi nr 67 na Węgrzech, kierowcy „odgrywają” fragment utworu węgierskiego zespołu Republika. Wydawać by się mogło, że jest to super sprawa – i faktycznie tak jest. Ale dla kierowcy, który przejedzie ten fragment, „odegra” piosenkę i pojedzie dalej. Dla ludzi mieszkających w pobliżu, którzy muszą słuchać tego 24/h, przez 7 dni w tygodniu to prawdziwy koszmar.

Cztery lata temu, przez krótki czas podobna droga istniała także w Holandii, ale projekt okazał się zbyt hałaśliwy i w końcu zlikwidowany. Podobny problem ze swoją grającą drogą mają dziś Węgrzy.

Mieszkańcy tracą zmysły. „To brzmi jak słaba muzyka weselna”

Mieszkańcy miejscowości Mernyén, oddalonej o kilkaset metrów od muzycznej drogi są załamani. Narzekają na ciągły hałas wydawany przez jazdę samochodów po specjalnych bruzdach. Jak zgodnie twierdzą – powtarzana melodia po pewnym czasie staje się nie do zniesienia, a taka „zabawa” podoba się już tylko i wyłącznie kierowcom.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

To okropne, zwłaszcza, gdy dwa lub trzy samochody jadą jednocześnie. Na dodatek brzmi jak najgorszej jakości muzyka weselna, jest nie do zniesienia. To jak pranie mózgu – można od tego szybko postradać zmysły. – powiedział mieszkaniec Mernyén w rozmowie ze stacją RTL Club.

Wykonawca projektu poinformował, że przed opracowaniem drogi badano siedem potencjalnych lokalizacji, uwzględniając wymogi prawne dotyczące hałasu. Co jednak najciekawsze, firma nie otrzymała jeszcze żadnej oficjalnej skargi w tej sprawie. Czy ten hałas może być uciążliwy? Pozostawiamy to Waszej ocenie.

fot: reddit.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News