Głęboka rysa na lakierze? Oto jak samemu sobie z tym poradzić domowym sposobem. Wystarczy chwila [WIDEO]

Głęboka rysa na lakierze? Oto jak samemu sobie z tym poradzić domowym sposobem. Wystarczy chwila [WIDEO]

rysa lakier 2

Podaj dalej

Pierwsza większa rysa na lakierze samochodu to coś, co irytuje dokładnie tak samo każdego właściciela pojazdu. Niestety – nawet jeśli jesteś ekstremalnym estetą i na co dzień dbasz o odpowiedni wygląd swojego samochodu, to i tak prawdopodobieństwo, że unikniesz zarysowań, jest niewielkie. Można jednak temu zaradzić w bardzo prosty sposób.

Jak powszechnie wiadomo, każdy samochód służy do przemieszczania się. W związku z tym jest codziennie wystawiony jest na szereg czynników, które w większym lub mniejszym stopniu przyczyniają się do jego eksploatacji. Zła pogoda, sól drogowa, myjnie automatyczne, kamienie „wystrzelone” spod kół innych aut – wszystko to wpływa na powolną degradację lakieru.

Oczywiście można bronić się przed tym na rozmaite sposoby. Firmy detailingowe oferują różnorakie powłoki ceramiczne i kwarcowe, organiczne woski oraz specjalne folie, których zadaniem jest zabezpieczenie naszego pojazdu przed rysami i odpryskami. Sęk w tym, że są to usługi drogie, których koszt przekroczyć może nawet kilka tysięcy złotych. Co więcej, nawet jeśli zdecydujemy się na którąś z powyższych opcji, nie gwarantuje ona w stu procentach pełnej ochrony lakieru. Oczywiście – w znacznym stopniu powłoki niwelują powstawanie zarysowań (nawet o 90%), jednak gwarancji pełnej ochrony nie da żaden poważny pracownik auto-detailingu. Co zatem zrobić, kiedy natrafimy na rysę naszego auta? Cóż, nie zawsze oznacza to wizytę w serwisie blacharskim. 

Zrób to sam

Można to bez problemu zrobić samemu. Standardowe środki, które możemy kupić w supermarkecie to przede wszystkim popularny pisak do rys, korektor do lakieru, pasta oraz wosk koloryzujący. Z reguły są to tzw. metody doraźne i chwilowe, ponieważ zazwyczaj po kilku myciach samochodu, wypłukują się. Jednak tego typu środki mają niewątpliwie jeden ogromny plus – są bardzo łatwe w aplikacji i można odświeżać za ich pomocą lakier do woli. Szerzej o tym jak bez większych przeszkód poradzić sobie z głębokimi rysami opowiedzieli, a w zasadzie detailerzy z kanału Miłośnicy detailingu na YouTube. Panowie w sposób szybki i merytoryczny pokazali co zrobić, aby pozbyć się uporczywych zarysowań. Warto zapoznać się z tym materiałem, bo niestety – w przyszłości taki zabieg czeka każdego posiadacza samochodu.

Przeczytaj również