Fenomenalne umiejętności polskiego policjanta na motocyklu. Jest film z niewiarygodnego pościgu przy 224 km/h [WIDEO]

Fenomenalne umiejętności polskiego policjanta na motocyklu. Jest film z niewiarygodnego pościgu przy 224 km/h [WIDEO]

Fenomenalne umiejętności polskiego policjanta na motocyklu. Jest film z niewiarygodnego pościgu przy 224 km/h [WIDEO]

Podaj dalej

W ubiegłym tygodniu policjanci słupskiej drogówki pełniący służbę na motocyklach podjęli próbę zatrzymania motocyklisty, jednak nie zareagował on na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę w trakcie której stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po jego zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

W ubiegłym tygodniu słupscy policjanci, którzy pełnili służbę na nowych motocyklach, podjęli próbę zatrzymania do kontroli motocyklisty. Kierowca, zamiast się zatrzymać, nagle przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. W jej trakcie stwarzał ogromne zagrożenie dla innych kierowców. Nie stosował się do znaków, a jego prędkość znacznie przekraczała 200 km/h.

UMIEJĘTNOŚCI POLICJANTÓW + NOWE MOTOCYKLE = SKUTECZNE ZATRZYMANIE

Mundurowi przez blisko 15 kilometrów jechali za uciekającym kierowcą, który w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Uciekający motocyklista nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wyczuli od niego alkohol, a badanie alkomatem potwierdziło, że w organizmie 23-letniego mieszkańca powiatu słupskiego było blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu go w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości temu kierowcy grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, co zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie także, za szereg popełnionych w trakcie ucieczki wykroczeń.

Każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo, a takie zachowania powodują olbrzymie zagrożenie. Motocyklista, który decyduje się na ucieczkę przez mundurowymi poza odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwo, naraża przede wszystkim życie swoje i innych użytkowników dróg, a nagranie z policyjnej kamery jest tego dowodem.

W połowie sierpnia do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku trafiły dwa nowoczesne policyjne motocykle. Maszyny o mocy 136 KM rozpędzają się do „setki” w trzy sekundy, a prędkość maksymalna znaczenie przekracza 200 km/h. Jednośladowe BMW kolorystycznie wpisują się w najnowsze oznakowanie radiowozów i w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów służą poprawie bezpieczeństwa na drogach.


KMP Słupsk

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News