Fatalny błąd motocyklisty mógł być jego ostatnim. Jakim cudem ten dzban to przeżył? [WIDEO]

Fatalny błąd motocyklisty mógł być jego ostatnim. Jakim cudem ten dzban to przeżył? [WIDEO]

Podaj dalej

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc i na drogach coraz częściej pojawiają się kierowcy jednośladów, którzy w tym okresie wykorzystują każdą chwilę pięknej pogody. Warto więc mieć oczy dookoła głowy, bo np. w tym przypadku fatalny błąd motocyklisty mógł być jego ostatnim.

Motocykle są wszędzie (znowu)

Dobra pogoda zawsze oznacza „wysyp” jednośladów na drogach. O tym fakcie powinni pamiętać również właściciele „czterech kółek”, bowiem jak doskonale widać na tym nagraniu – znowu motocykle i skutery będą wszędzie.  Ta sytuacja miała miejsce 31.03 na drodze DK94 w okolicy Środy Śląskiej. Kompletnie nieodpowiedzialny i pozbawiony wyobraźni kierowca motocykla najpierw wyprzedzał na podwójnej ciągłej tuż przed skrzyżowaniem, a następnie wpadł w poślizg.

O włos od tragedii

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wprawdzie udało mu się opanować pojazd, ale przez uślizg tylnego koła nie zdołał wyhamować i ze sporą prędkością wjechał na drogę szybkiego ruchu. Na szczęście kierowca srebrnego mercedesa zachował w tej sytuacji czujność i w porę odbił w lewo, aby nie wjechać w tył motocyklisty. Gdyby nie ten przytomny manewr – mogłoby dojść tutaj do ogromnej tragedii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News