Elementy "black piano" są porysowane? Oto jak sprawić, żeby wyglądały jak fabrycznie nowe [WIDEO]

Elementy "black piano" są porysowane? Oto jak sprawić, żeby wyglądały jak fabrycznie nowe [WIDEO]

piano1

Podaj dalej

Producenci samochodów coraz bardziej ochoczo stosuję we wnętrzu oraz na zewnątrz pojazdów elementy typu „black piano”. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ w większości przypadków wyglądają one obłędnie i sprawiają, że samochód wygląda bardzo elegancko. Niestety mają one jeden minus – rysują się od samego patrzenia. Na szczęście jest kilka sposobów na to, żeby szybko temu zaradzić.

Zrób to sam…

Bardzo modny od wielu lat czarny plastik na wysoki połysk – tzw. „black piano”, wygląda szalenie efektownie i pięknie, póki jest nowy i nieporysowany. Niestety jednak, te cieszące oko i pozytywnie wpływające na wygląd samochodu elementy są mocno problematyczne w codziennym utrzymaniu. Kurz zbiera się na nich w ekspresowym tempie, a na dodatek jest bardzo widoczny. Po ich dotknięciu natomiast od razu zostają doskonale widoczne ślady po palcach.

Szczególny problem pojawia się wtedy, kiedy mamy w pojeździe wykonany z tego materiału środkowy tunel. Wtedy możemy być niemal pewni, że zostanie on porysowany w błyskawicznym tempie. Na szczęście jest kilka sprawdzonych metod, które pozwolą ten rodzaj wykończenia przywrócić niemal do stanu fabrycznego. Wystarczy kilka podstawowych narzędzi, odrobina czasu i cierpliwości i przede wszystkim – wiedza jak się za to należycie zabrać.

Tę możecie zaczerpnąć z kanału Miłośnicy Detailingu. Prowadzący go blogerzy, oraz jednocześnie wykwalifikowani detailerzy pokazali sposób, dzięki któremu „piano black” w naszym samochodzie będzie wyglądało jak po opuszczeniu salonu. Bez dwóch zdań ta metoda przynosi oczekiwane efekty. Swoją drogą nie sądziliśmy nawet, że może to wyglądać aż tak dobrze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News