PILNE: Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku o zwrot. Jeśli tego nie zrobisz pieniądze przepadną

PILNE: Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku o zwrot. Jeśli tego nie zrobisz pieniądze przepadną

bon turystyczny wsparcie dodatek świadczenie pieniądze

Podaj dalej

Zakład Ubezpieczeń społecznych przypomina, że jeszcze tylko dziś, 5 czerwca, prowadzący działalność gospodarczą mogą złożyć wniosek o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne. Wniosek należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Wnioski tylko do dzisiaj

Jeżeli w rocznym rozliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne okazało się, że płatnik wpłacił kwotę wyższą niż ustalona, przysługuje mu zwrot nadpłaty. Wniosek o zwrot nadpłaty powinien automatycznie pojawić się na profilu płatnika na PUE ZUS. Można go znaleźć w widoku „Dokumenty i wiadomości”, sekcja „Dokumenty robocze”. Przygotowany dokument należy sprawdzić i podpisać, a następnie wysłać go do ZUS.

Jeżeli z rozliczenia rocznego wynika nadpłata, a na profilu płatnika na PUE ZUS nie utworzył się wniosek o jej zwrot, płatnik składek może sporządzić taki wniosek samodzielnie. Aby to zrobić, należy wybrać wniosek RZS-R z listy dostępnych dokumentów w sekcji „Dokumenty robocze”. Dokument ten należy wypełnić, wskazując kwotę zwrotu, która wynika z rocznego rozliczenia. Jest to kwota z pozycji 27 w bloku XII ZUS DRA lub III.F ZUS RCA. – czytamy na stronie ZUS.

Przedsiębiorcy powinni również zweryfikować, czy podpowiadany na wniosku numer rachunku, na który ma być przekazany zwrot, jest poprawny, lub wprowadzić go ręcznie. Nadpłatę ZUS przekaże na rachunek bankowy zapisany na koncie płatnika składek najpóźniej do 3 sierpnia tego roku.

ZUS

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News