Dostała 320 zł mandatu, bo za długo parkowała. Odwołanie nie pomogło

Dostała 320 zł mandatu, bo za długo parkowała. Odwołanie nie pomogło

Parking podziemny

Podaj dalej

Zbliżamy się do tego momentu w roku, kiedy wielkie centra handlowe i najbardziej popularne sieci sklepów przeżywają prawdziwe oblężenie. A skoro oblężenie sklepów, to również i parkingów. Dlatego właśnie ta historia idealnie będzie pasować do tematu.

Mandat za… zbyt długie parkowanie

Każdy kierowca doskonale wie, że znalezienie wolnego miejsca po kilkukrotnym okrążeniu parkingu to uczucie, które porównać można tylko do wygranej w totka. A teraz na poważnie – nikt z nas przecież nie ma wpływu na to, kiedy i czy w ogóle uda się zaparkować na wypchanym po brzegi parkingu. Taką właśnie niemiłą przygodę miała pewna brytyjska rodzina. 

Do bardzo dziwnej, ale jednocześnie nieprzyjemnej sytuacji doszło pod koniec sierpnia tego roku. 51-letnia Juliet Sutcliffe ​​wraz ze swoją rodziną spędzili trzynaście minut, próbując znaleźć miejsce na parkingu w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Kobieta swoim samochodem trzy razy okrążyła ogromny parking, ale miejsca niestety nie znalazła. Nie pozostało nic innego, jak poszukać go gdzie indziej – co  z resztą udało się chwilę później.

Parking podziemny
FOT. pixabay.com

I w tej historii nie byłoby kompletnie nic dziwnego, gdyby nie to, co zdarzyło się kilka miesięcy później. Kiedy rodzina wróciła do domu, w skrzynce na listy znalazła wezwanie do zapłaty opiewające na kwotę 60 funtów, czyli w przeliczeniu około 320 zł.

„Kiedy wróciliśmy z wakacji, otworzyłem list z informacją, że mamy 60 funtów grzywny za parkowanie przez 13 minut bez płacenia. To był czas, który spędziliśmy na jeżdżeniu ” – powiedziała Sutcliffe dla The Mirrorr

Oczywiście Pani Juliet Sutcliffe postanowiła złożyć na tę decyzję zażalenie. Niestety – odwołanie nie pomogło. Firma w uzasadnieniu napisała, że ​​jest to grunt prywatny, a rodzina spędziła na nim trzynaście minut bez płacenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News