Do końca roku Śląska Policja dostanie jeszcze 131 nowych pojazdów. To prawdziwe perełki [ZDJĘCIA]

Do końca roku Śląska Policja dostanie jeszcze 131 nowych pojazdów. To prawdziwe perełki [ZDJĘCIA]

Do końca roku  Śląska Policja dostanie jeszcze 131 nowych pojazdów. To prawdziwe perełki [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Aż 131 nowych pojazdów samochodowych zasili garnizon śląski do końca 2021 roku. Większość samochodów trafiła już do poszczególnych jednostek i jest wykorzystywana w codziennej służbie. Łączna kwota zakupu to ponad 27,5 mln złotych.

Znaczna część środków pochodzi z budżetu Policji. Blisko 4 mln złotych w ramach wsparcia inwestycji przekazały Samorządy. Nowe radiowozy i pozostałe pojazdy systematycznie zastępują wysłużone już w służbie samochody i znacząco poprawiają efektywność pracy stróżów prawa.

Łącznie w 2021 roku flota Śląskiej Policji wzbogaca się aż o 131 pojazdów samochodowych. Ich zakup to koszt 27 515 857,87 zł, w większości sfinansowany z budżetu Policji. 69 samochodów zostało zakupionych przy wsparciu lokalnych samorządów łączną kwotą 3 917 907,12 zł. W ręce policjantów trafiają nowoczesne, specjalistyczne pojazdy, które zastępują użytkowane dotychczas, wyeksploatowane już samochody.

Zakup objął radiowozy oznakowane i nieoznakowane: Kia Ceed (41), Toyota Corolla (21), Kia Sportage (10), Suzuki SX 4 (2), Hyundai I10 (1) i Skoda: Superb, Octavia i Kodiaq (1); policyjne furgony: VW Crafter (25), VW T6 (14 ), Man TGE (6) i Ford Transit (2), a także samochody terenowe Toyota Land Cruiser (4).

123 samochody trafiła już do poszczególnych jednostek Policji na Śląsku, gdzie są wykorzystywane podczas codziennej służby. Pozostałe 8 samochodów zostanie rozdysponowanych w ciągu najbliższych dni.

Między innymi takie pojazdy zasilą niebawem flotę śląskiej policji:

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News