Dlaczego ta koparka znalazła się na dachu 12-piętrowego budynku? Odpowiedź zaskakuje [ZDJĘCIA]

Dlaczego ta koparka znalazła się na dachu 12-piętrowego budynku? Odpowiedź zaskakuje [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Czy ta koparka wykopuje spod siebie 12-piętrowy budynek?! Tak, ale prawdopodobnie nie jest to taki straszny i absurdalnie niebezpieczny pomysł, jak mogłoby się wydawać.

Budynek, który za chwilę zobaczycie to biurowiec z lat siedemdziesiątych. Znajduje się w jednym z bardzo szybko rozwijających się chińskich miast i wiele wskazuje na to, że właśnie ustępuje miejsca nowej konstrukcji.

Miasta w Chinach są ekstremalnie zaludnione, więc kontrolowane wyburzenia jakichkolwiek pustostanów wymagają zamknięcia i ewakuacji ogromnych obszarów. Ponieważ siła robocza w Państwie Środka jest tania, deweloperzy decydują się bardzo często na takie właśnie zabiegi.

Ale co tu się właściwie dzieje?

Mamy najprawdopodobniej do czynienia z czymś w rodzaju sztuczki z perspektywą. Jest wysoce prawdopodobne, że poza kadrem znajduje się ogromny żuraw, który jest wykorzystywany do pracy przy wielu budynkach jednocześnie. Osoby z wprawnym okiem zauważyły już na pewno, że koparka zamiast „łopaty” ma zamontowany na ramieniu młot hydrauliczny.

koparka na dachu
Koparka na dachu 12-piętrowego budynku. To nie fotomontaż.

Dzięki temu maszyna metr po metrze, powoli wyburza betonową konstrukcję. Kiedy nadejdzie czas aby przejść na niższe piętro, żuraw podnosi koparkę, pracownicy rozbierają jego pozostałości, a następnie sprzęt spuszczany jest na kolejną – niższą kondygnację, gdzie powtarza swoją pracę.

koparka na dachu
W ten sposób Chińczycy rozbierają budynki, aby nie używać materiałów wybuchowych do ich wysadzania.

Dzięki takiemu zabiegowi niczego nie trzeba wysadzać, nikogo nie trzeba ewakuować, niczego nie trzeba zamykać. Życie w dzielnicy toczy się, jak gdyby nigdy nic. Sprytne!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News