Diesel – czyli fakty i mity o oleju napędowym. O tych rzeczach bezwzględnie musisz wiedzieć

Diesel – czyli fakty i mity o oleju napędowym. O tych rzeczach bezwzględnie musisz wiedzieć

Naprawa silnika diesel

Podaj dalej

Truciciele środowiska, samochody tracące zainteresowanie na rynku wtórnym, jednostki bez przyszłości, które w najbliższym czasie nie będą mogły wjechać do największych miast w Europie – właśnie tak większość mediów określa aktualną sytuację silników typu diesel. Ale czy słusznie?

Fakty i mity

W ostatnim czasie diesle nie mają łatwego życia. Afera dieselgate z 2015 roku, ciągłe zmiany norm emisji CO2, apele ekologów o ich stopniowe wycofywanie lub ograniczenie ich udziału w ruchu ulicznym to tematy, które w mediach pojawiają się niemal każdego dnia. Nie zmienia to jednak faktu, że diesle dalej są niezwykle popularne, a ten typ jednostek napędowych wciąż znajduje szerokie zastosowanie w samochodach ciężarowych, taksówkach i autach przystosowanych do jazdy na dłuższych trasach.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Czy więc samochody napędzane na olej napędowy faktycznie są takie złe? Jak właściwie działają i czy ich właściciele mogą korzystać z oleju opałowego lub roślinnego? Jak należycie o nie dbać? Na te (i nie tylko) pytania odpowiedział dziennikarz kanału Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam w serwisie YouTube.

Jeśli więc masz diesla i chcesz wiedzieć absolutnie wszystko o oleju napędowym, nie możesz pominąć tego materiału.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News