Dantejskie sceny na przejeździe kolejowym. Ten kierowca koparki zostawił rozum w domu i o mało nie zginął [WIDEO]

Do wypadków na przejazdach kolejowych dochodzi relatywnie rzadko, ale kiedy już mają one miejsce, to zazwyczaj „nie ma czego zbierać”. Na szczęście w tym przypadku kierowcy koparko-ładowarki udało się w porę naprawić swój błąd, chociaż do tragedii brakowało bardzo niewiele.

Dantejskie sceny na przejeździe kolejowym. Ten kierowca koparki zostawił rozum w domu i o mało nie zginął [WIDEO]
Podaj dalej

Jak informuje KPP w Mogilnie, do tego niebezpiecznego incydentu z udziałem ładowarki kołowej doszło 21 lipca br. na przejeździe kolejowym w miejscowości Wiecanowo. Pojazd wolnobieżny wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki. Kierujący utknął na przejeździe, a po chwili nadjechał pociąg. Na szczęście mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń.

Zaoszczędzisz 3 minuty, możesz stracić kilka tys. zł

Policja przypomina, że kary za niewłaściwe zachowanie na przejeździe kolejowym mogą być bardzo wysokie. Oprócz złamania zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, albo za inne urządzenie nadające te sygnały grozi mandat w wysokości 2 tys. złotych oraz 15 punktów. Podobny mandat możemy otrzymać również za:

  • złamanie zakazu wjazdu na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy
  • złamanie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone.

Przeczytaj również