Dał Bugatti Chironowi na zimnym. Ten samochód brzmi jakby chciał kogoś zabić [WIDEO]

Bugatti Chiron Super Sport 300+ to samochód z limitowanej serii, który został zbudowany dla uczczenia przez Bugatti złamania bariery 300 mph. Jednak nie tylko edycja specjalna jest w stanie osiągnąć tak zawrotną prędkość (300 mph = 482 km/h). Potrafi to również każdy zaledwie 9 wyprodukowanych na świecie egzemplarzy tej maszyny. Oto jeden z nich.

Bugatti Chiron SS 300+
Podaj dalej

Hipersamochód dysponuje 8-litrowym silnikiem W16 i ma większe turbosprężarki oraz bardziej wydajne kompresory niż jego poprzednik. To pozwoliło zwiększyć moc o 100 KM do 1600 KM. Ponadto, 7-stopniowa automatyczna skrzynia biegów przy pełnym obciążeniu została przedłużona o 3,6% i działa na 6. biegu.

Tylko dla wybranych – cena zwala z nóg

Dzięki tym ulepszeniom Bugatti jest o 0,3 sekundy szybsze od „zwykłego” Chirona w sprincie od 0 do 100 km/h. Od 0 do 300 km/h Super Sport rozpędzi się o 1 sekundę szybciej. Z kolei od 0 do 400 km/h czas skraca się „aż” o 4 sekundy.

Bugatti Chiron SS 300+

Prędkość maksymalna? Jak wyżej – 482 km/h elektronicznie ograniczona do 420 km/h. Niestety ceny tego cudeńka sprawiają, że na taką przyjemność pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi ludzie na tej planecie. Zaczynają się od 3,2 miliona euro (14,5 mln złotych) bez podatków.

Brzmi, jakby chciał kogoś zabić

Oczywiście tego typu jeżdżące dzieła sztuki nie tylko obłędnie wyglądają, ale również brzmią. Chiron Super Sport 300+ nie jest tutaj absolutnie żadnym wyjątkiem. Wręcz przeciwnie – odpalenie tego samochodu na zimnym silniku przyprawia każdego o gęsią skórkę. Trudno w to uwierzyć? Cóż, zatem zwiększcie głośność w Waszych smartfonach czy laptopach i przekonajcie się sami:

Przeczytaj również