Dacia zdetronizowana! Najtańszy nowy samochód na polskim rynku to teraz Japończyk! [WIDEO]

Dacia zdetronizowana! Najtańszy nowy samochód na polskim rynku to teraz Japończyk! [WIDEO]

Podaj dalej

Nowe samochody z gamy modelowej Dacii od bardzo dawna faworyzował jeden faktu – były jednymi z najtańszych w Europie. I choć wydawać by się mogło, że długo przyjdzie nam czekać na zmianę lidera w tej materii, to w końcu stało się i Dacia została zdetronizowana. W cenie do 40 tys. możemy teraz stać się posiadaczami „Japończyka” prosto z salonu.

Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?

Dotychczasowy lider poza podium

Od wielu lat Dacia jest przedmiotem dyskusji wśród fanów motoryzacji. Zdania są podzielone. Jedni uważają, że rumuńska marka, która obecnie jest filią koncernu Renault, to najlepszy wybór dla tych, którzy chcą wejść w posiadanie nowego auta przy bardzo ograniczonym budżecie. Dla innych samochody marki z siedzibą w Mioveni to po prostu tanie i awaryjne pojazdy o siermiężnej stylistyce i kiepskim wykonaniu ogólnym.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

O gustach oczywiście się nie dyskutuje, ale należy pamiętać o jednej, bardzo istotnej kwestii. W unowocześnienie rumuńskich fabryk Renault zainwestowało w 1999 roku prawie 500 mln euro. Założenie Renault było proste – niska cena w połączeniu z relatywnie dobrym wyposażeniem miały przyciągnąć klientów w krajach rozwijających się.

Jak się później okazało, ogromny sukces Logana i Dustera sprawił, że Dacia znalazła wielu odbiorców również w Europie zachodniej. Klienci tłumami ruszyli do salonów, a widok samochodu z logiem Dacii na drogach całego Starego Kontynentu od wielu lat nie dziwi już nikogo. Takiego sukcesu chyba nikt się nie spodziewał.

dacia-sandero-stepway

Mało tego, od bardzo dawna rumuński producent mógł poszczycić się tym, że oferował najtańsze nowe auta w wielu krajach Europy. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Ba, Dacia spadła nawet z podium! Portal autokult.pl opublikował właśnie ranking 5 najtańszych nowych samochodów na Polskim rynku. Kto wyprzedził Dacię? Nowy lider w zestawieniu może zaskakiwać. Zestawienie prezentuje się następująco:

  • 5. Citroën C1 – od 43 250 zł
  • 4. Dacia Sandero – od 41 900 zł
  • 3. Toyota Aygo – od 40 900 zł
  • 2. Kia Picanto – od 39 990 zł
  • 1. Mitsubishi Space Star – od 38 990 zł

 

Biznes zdjęcie utworzone przez prostooleh – pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News