Dacia Duster w dieslu "zjadła" Audi Q7 Quattro na śniegu. Nie uwierzysz w to, co zobaczysz [WIDEO]

Dacia Duster w dieslu "zjadła" Audi Q7 Quattro na śniegu. Nie uwierzysz w to, co zobaczysz [WIDEO]

Podaj dalej

Czym różni się Dacia Duster od Audi Q7? To proste – wszystkim. Nie będziemy natomiast różnic między tymi pojazdami tutaj wypisywać, bo są one dla każdego człowiek oczywiste. Skupimy się natomiast na tym, czy Dacia Duster z silnikiem 1,5 dCi może konkurować na śniegu z  3-litrowym Audi Q7 z legendarnym napędem quattro? Jeśli pukacie się teraz w głowę zastanawiając się, co to w ogóle za głupie pytanie, to lepiej usiądźcie. Bo wielu właścicielom audi może zrobić się słabo.

Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?

Zwycięzca mógł być tylko jeden?

Zacznijmy od mocy. Diesel Dustera generuje zaledwie 115 KM, to niewiele w porównaniu z jednostką pracującą pod maską Audi Q7 (245 KM). Jeśli chodzi o napęd, Dacia również stoi na przegranej pozycji. Jak bowiem można porównywać standardowy, najprostszy napęd 4×4 do legendarnego już przecież quattro – uznawanego przez wielu ekspertów za najlepszy napęd na świecie?

Kolejne porównania raczej sobie darujemy. Bo przecież wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Duster i Q7 to całkowicie dwa inne światy, których konfrontowanie ze sobą nie ma kompletnie żadnego sensu.

Duster vs Q7

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przejdźmy więc do tego, co najważniejsze – odpowiedzi na pytanie, czy na śniegu Dacia Duster 4×4 może poradzić sobie lepiej, niż Audi Q7 quattro? Jak się okazuje – może. Oczywiście po obejrzeniu tego nagrania wielu z Was powie – „Halo, coś tu nie gra! Przecież nie wiemy, jakie opony zimowe te samochody miały założone? A to mogło zrobić kolosalną różnicę.” I będziecie mieli rację, ale sam fakt, że Dusterowi poszło aż tak dobrze, zasługuje na odnotowanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News