Dacia Duster upokorzyła Audi RSQ8 w terenie. Tego nie spodziewał się nikt, nawet dziennikarze! [WIDEO]

Dacia Duster upokorzyła Audi RSQ8 w terenie. Tego nie spodziewał się nikt, nawet dziennikarze! [WIDEO]

1200

Podaj dalej

Czy zastanawialiście się kiedyś co się stanie, jeśli w terenie spotka się Dacia Duster i Audi RSQ8, a następnie ich kierowcy postanowią sprawdzić który pojazd lepiej daje sobie radę w trudnych warunkach?

Pewnie większość z was pomyślała w tym momencie, że to kompletnie bez sensu. Bo jak można zestawić do porównania dwa samochody, których różnica w cenie wynosi grubo ponad pół miliona złotych? A no można.

Nierówny pojedynek? Tylko pozornie

Na papierze nie ma w ogóle o czym rozmawiać. Audi RSQ8 posiada legendarny już napęd Quattro i kosmiczny – 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który może dostarczyć 600 KM i 800 Nm. Cena też jest z kosmosu – ten model w Polsce kosztuje niecałe 600 tysięcy zł.

Duster to przy RSQ8 Kopciuszek. Ceny rumuńskiego SUV-a w najlepszej wersji wyposażenia zaczynają się od 66 700 zł. Pod maską nie można za takie pieniądze spodziewać się więc większych rewelacji. Duster którego za chwilę zobaczycie w akcji wyposażony jest  1,5-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny o mocy 115 KM i 260 Nm. Napęd na cztery koła, choć to oczywiście nie to samo co osławione Quattro.

Dacia Duster vs Audi RSQ8
Dacia Duster vs Audi RSQ8

Wszystko wskazuje więc na to, że faworyt może być w tym pojedynku tylko jeden. Ale czy aby na pewno? Ahh… zapomnieliśmy wspomnieć jeszcze o jednym bardzo istotnym parametrze – wadze. Audi RSQ8 waży 2300 kg –  Duster jest więc o prawie tonę lżejszy! A to diametralnie zmienia postać rzeczy i może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Dacii. No ale jest tylko jeden sposób aby przekonać się, czy bardzo popularna m.in. w Polsce Dacia Duster będzie w stanie pokonać bestię, jaką niewątpliwie jest RSQ8. Gotowi?

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News